HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

ZŠ Zruč nad Sázavou zvítězila ve třetím turnaji Školní ligy v obou kategoriích miniházené

HÁZENÁ – KUTNOHORSKÁ ŠKOLNÍ LIGA – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | Třetí turnaj 14. ročníku Kutnohorské školní ligy v kategorii 4. – 5. třídy vyhrála ZŠ Zruč nad Sázavou, stejná škola zvítězila i v kategorii 1. – 3. tříd

Třetí turnaj 14. ročníku Kutnohorské školní ligy v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ Sparta Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Kutná Hora – V minulých dnech se ve Sportovní hale BIOS v Puškinské ulici uskutečnil třetím turnajem tradiční, v pořadí již 14. ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené 4+1. Letos se zapojilo celkem pět škol a všechny měly zastoupení v obou věkových kategoriích.

Jednotlivé turnaje se hrají na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým a hrací doba je 1 x 12 minut. Po odehrání každého utkání následuje 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávají do konečného výsledku utkání.

V kategorii 4. – 5. tříd zvítězila ZŠ Zruč nad Sázavou, když bez větších problémů vyhrála všechny čtyři utkání. Nejvíce branek zaznamenal Michal Kováč, který se stal s 26 brankami nejlepším střelcem celého turnaje. O dva body zpět skončil na 2. místě tým ZŠ Žižkov, který jako jediný vítězné Zruči nad Sázavou dokázal přece jenom konkurovat. Zde byl nejlepším střelcem Ondra Lebeda, autor 24 branek. Na 3. místě skončila se ziskem čtyř bodů ZŠ T. G. Masaryka, střelecky se zde nejvíce prosazoval Leo Olyšar. Na 4. místě skončila se dvěma body ZŠ Jana Palacha, za kterou se brankově nejvíce prosazoval Jan Čáp. A na 5. místě bez bodového zisku tentokrát skončila ZŠ Kamenná stezka, za kterou se střelecky nejvíce dařilo dvojici Dominik Ondič – Tomáš Filip Svoboda.

Sestava a střelci branek ZŠ Zruč nad Sázavou (4. – 5. třída – 88 branek): Kováč 26, Bělina 15, Hrabánek 15, Mach 14, V. Vorlíček 8, J. Peroutková 7, Tlach 2, Shkrobanets 1, Chaloupka. Trenér: Václav Starý. Vedoucí týmu: Karel Růžička.

NEJLEPŠÍ JEDNOTLIVCI třetího turnaje – 4. – 5. třídy:

Nejlepší brankář – Jan Čáp (ZŠ Jana Palacha)

Nejlepší hráč – Ondřej Lebeda (ZŠ Žižkov)

Nejlepší střelec – Michal Kováč (ZŠ Zruč n. S.) – 26 branek

————————————————————————————-

Kategorii 1. -3. tříd také ovládl tým ZŠ Zruč nad Sázavou, opět s plným počtem 8 bodů. Ve vyrovnaném kádru nastřílela nejvíce branek dvojice Nicolas Řánek a Soňa Peroutková. Na 2. místě skončil s dvoubodovou ztrátou tým ZŠ Žižkov, který sice nejvíce branek nastřílel a nejméně inkasoval, se Zručí však o 2 góly prohrál. Nejvíce branek zaznamenal David Pařízek, s 38 brankami nejlepší střelec turnaje. Týmy na 3. – 5. místě získaly shodně po 2 bodech, o konečném pořadí rozhodovala jejich vzájemná minitabulka. A z ní nejlépe vyšel tým ZŠ Jana Palacha, který obsadil 3. místo (nejlepší střelec Jakub Kaucner), čtvrtá skončila ZŠ Kamenná stezka (nejvíce branek dvojice Lukáš Zahradník – Antonín Hanilec) a pátá ZŠ T. G. Masaryka (nejvíce branek dvojice Luboš Lesák – Tomáš Peroutka).

Sestava a střelci branek ZŠ Zruč nad Sázavou (1. – 3. třída – 67 branek): Řánek 16, S. Peroutková 15, J. Vorlíček 11, Mareček 10, Vilímovský 6, Kovařík 5, Vrána 3, Vosyka 1. Trenér: Václav Starý. Vedoucí týmu: Karel Růžička.

NEJLEPŠÍ JEDNOTLIVCI třetího turnaje – 1. – 3. třídy:

Nejlepší brankář – Irmuun Bilguun (ZŠ T. G. Masaryka)

Nejlepší hráč – Soňa Peroutková (ZŠ Zruč n. S.)

Nejlepší střelec – David Pařízek (ZŠ Žižkov) – 38 branek

Výsledkový servis, tabulky, střelci (viz FOTO)

Program:

Čtvrtý turnaj KŠL se bude konat v červnu, opět to bude ve Sportovní hale BIOS v Puškinské ulici v Kutné Hoře. (Alois Salák ml., Josef Tůma – foto: Jolana Čábelková)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)

 

Facebook Comments

Napsat komentář