HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Zručský odchovanec Petr Linhart se těší na souboj s Coburgem

Před rokem se vrátil Petr Linhart po letech strávených v zahraničí do Plzně

Házenkář Talentu tým Plzeňského kraje, zručský odchovanec,  Petr Linhart hodnotí první přípravný zápas sezony s německou Postupimí (27:30). Odveta je na programu v sobotu od 16.30 hodin, hraje se opět bez diváků

Před rokem se vrátil Petr Linhart po letech strávených v zahraničí do Plzně, aby s Talentem zabojoval o mistrovský titul. I když ho v závěru minulého ročníku trápily zdravotní trable, byl u toho, když jeho tým udolal Karvinou v nervy drásající finálové sérii na pět zápasů.

Teď už se s týmem chystá na novou sezonu. A cíle v ní budou opět ty nejvyšší. „V Plzni to ani jiné být nemůže,“ usmál se Petr Linhart po prvním přípravném zápase s německou Postupimí.

S Talentem se loučil po završení mistrovského hattricku v roce 2016, po sezoně strávené ve francouzském Toulouse přestoupil do německého Coburgu, kde však jeho kariéru brzy přerušilo zranění kolena. Loni se vrátil do Plzně a letos v květnu zase slavil titul.

Jaké to bylo po více než dvou měsících naskočit zase do zápasu, byť jen přípravného?

Byla to rychlá házená, hrálo se v tempu. Ale se spoustou technických chyb, to je pochopitelné, protože to byl první zápas, ani na tréninku jsme ještě proti sobě nehráli, zkusili jsme si jen pár kombinací na jednu bránu. Celkově je teď příprava hodně náročná, navíc ráno před zápasem byla ještě posilovna.

Oproti předchozím letům odpadl úvodní vyloženě kondiční blok. I když trénujete hlavně fyzičku, od začátku je tam i hodně práce s balonem. Co na to říkáte?

Co jsem byl na zahraničních angažmá ve Francii i Německu, tak to tam bylo podobné. Od prvních tréninků to bylo i s balonem, jsou to modernější trendy.

Na konci sezony jste nebyl zdravotně úplně v pořádku. Jak se cítíte teď?

Při velké zátěži mně otékalo koleno, ale teď už je to relativně dobré. Už to samozřejmě nikdy nebude jako dřív (Petr Linhart má za sebou tři operace kolena – pozn. aut.), ale funguju. Musím říct, že fyzicky se cítím dobře.

V přípravě se Talent tým Plzeňského kraje utká výhradně s německými celky?

Já si myslím, že je to jedině dobře. Jednak to máme do Německa kousek a pak je to výborný test. Všichni soupeři mají velice kvalitní mančafty, je to dobrá příprava na sezonu. Zápasy s nimi nám ukážou, jak na tom jsme.

Berete to vy osobně jako výzvu, když jste v Německu dlouho působil?

(usměje se) Trochu jo. Budeme hrát i proti Coburgu, chtěl bych se ukázat. To je jasné. Ale jinak to beru hlavně jako kvalitní přípravu, českých mančaftů si užijeme dost v extralize.

Sledujete letní dění v ostatních českých klubech?

Jen tak po očku jsem koukal. Soustředíme se na naše výkony, musíme se furt zlepšovat. Ale samozřejmě jsem zaznamenal jak třeba Karviná posiluje, že se jim vrátil Honza Sobol, z Kopřivnice tam přestoupil Fulnek. To bude hodně tvrdý oříšek.

Zato váš kádr se příliš nemění. Skončil jen Tim Bogdanič, který byl většinu sezony zraněný, a místo něho přišel slovenský levák Marek Korbel?

Mohla by to být výhoda, jsme sehraní. Nemusíme zapracovávat spoustu nových hráčů. Marek se jeví velmi kvalitně a je jediný nový, zvládne to snáz. Spousta z nás byla v týmu už za trenéra Martina Šetlíka, osa týmu je pohromadě delší dobu a do toho postupně přicházejí noví hráči.

I cíle zůstávají nejvyšší nebo se pletu?

V Plzni ani jiné cíle být nemůžou. (text a foto: Talent Plzeň)

Facebook Comments

Napsat komentář