HÁZENÁ MUŽI – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | Zručský celek odehrál před prvním mistrovským utkáním SRL přátelské utkání v Ledči

V přípravném utkání vstřelil pět gólů Šveněk, čtyři vsítil Petrík

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Ledeč nad Sázavou – Tým Jiskry se v pátek představil v přátelském utkání s Kovofinišem Ledeč nad Sázavou. Utkání bylo po dohodě hráno na tři třetiny po patnácti minutách. Přípravný zápas s ledečským celkem ve Sportovní hale v Ledči nad Sázavou prověřil, jak je na tom Jiskra před vstupem do podzimní části soutěže SRL.

Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – Jiskra Zruč nad Sázavou 19:23 (7:3 3:15 9:5)

V první třetině Jiskře trvalo hodně dlouho, než skórovala, a tak si Ledečští vybudovali čtyřbrankový náskok, který se Jiskře nepovedlo stáhnout. Ve druhé části utkání se povedlo hostům vývoj zápasu otočit ve vlastní prospěch a vybudovat si na konci třetiny osmibrankový náskok. Velkou měrou tomu pomohly skvělé výkony brankářů, kteří likvidovali jednu šanci za druhou. Naopak Jiskra těžila skoro z každé střely, ať už skóroval z dálky Mikšík nebo z kličky Petrík. Také se činili pivoti Havránek se Šveňkem. V poslední třetině Jiskra pokračovala v dobré hře v útoku, ale také slušnou obrannou činností. V dalších minutách domácí změnili systém hry, podnikali rychlé protiútoky a začali náskok stahovat. Rovněž tomu pomohlo zbytečné vyloučení dvou hráčů Jiskry. Ve správnou chvíli poté zručský tým podrželi gólmani, chytili několik trháků, také sedmičku. Jiskra nakonec zvítězila 23:19.

Sestava a branky Jiskry: Vinc, Fojta – Šveněk 5/3, Petrík 4, Mikšík 3, Kafka 3,  Herud 2, Havránek 2, Kopecký 1, Jelínek 1, Růžička 1/1, V. Červinka. Trenér: Jindřich Pustka.

Statistiky utkánínapomínání: 2/2, vyloučení: 1:3, rozhodčí: Jindřich Pustka. Diváků: 22. (Josef Tůma, Lukáš Kafka – foto: Kateřina Tůmová, Jindřich Pustka, Jaroslav Zeman)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)