HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Zbraslavické soustředění mladých házenkářů Jiskry uteklo jako voda

Házenkářský tábor U Starého rybníka ve Zbraslavicích je minulostí

Soustředění mladých házenkářů Jiskry se vydařilo

Zbraslavice – Oddíl házené Jiskry uspořádal v prvním srpnovém týdnu sportovní tábor pro svá mládežnická družstva. Jednalo se o čtvrtý ročník, tábor byl sedmidenní a účastnilo se ho 56 dětí a 8 trenérů.

Jindřich Pustka, předseda oddílu: ,,Ke Starému rybníku jsme se po dobré zkušenosti vrátili zase po roce a máme tam rezervaci i na příští sezónu 2021.“

Areál nabízí spoustu zajímavých aktivit, kterými jsou třípatrové centrum vysokých lan, lezecká stěna, lukostřelba atd. Počasí bylo převážně velmi vhodné ke koupání. V areálu se nachází pláž s molem a loděnicí a zde si děti užívaly vodní radovánky včetně jízdy na nafukovacích kajacích, paddleboardech a nafukovacích člunech.

Další výhodou areálu jsou tři tělocvičny a nedaleká sportovní hala základní školy ve Zbraslavicích. Takže za nepřízně počasí se dá klidně v suchu třikrát denně trénovat.

Co na zručském kempu nikdy nechybělo, je jízdní kolo. Lesy v okolí Zbraslavic nabízí příznivé profily tratí na zpevněných lesních cestách, kde nejezdí žádná auta, a tak i s těmi nejmenšími není problém ujet 20 km za odpoledne. Oblíbenými cíli byly rozhledna v Bohdanči, rybník Vidlák, hrad Sion nebo zmrzlina v Černínech. Součástí programu byla cyklistická časovka. Starší žáci a mladší dorostenci ujeli i 50 km za dopoledne, a tak důležitou výbavou trenérů v této kategorii bylo elektrokolo, jízdní řád vlaků a servisní vozidlo.

Na závěr tábora nechyběla noční bojovka a atletický čtyřboj.

Jindřich Pustka, předseda oddílu: ,,Poděkování si zaslouží trenéři Michal Havránek, Martin Hejl, Lukáš Kafka, Jiří Kubánek, Karel Růžička, Václav Starý a Jan Svoboda. Gratulace patří především všem nejmenším dětem, které byly poprvé týden bez svých rodičů. Ještě hůře to nesly jejich maminky.“ (jip, jot – foto: Jindřich Pustka)

FOTOGALERIE

Facebook Comments

Napsat komentář