HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Za druholigovou Spartu Kutnou Horu hrají zručští házenkáři Lukáš Kafka, Martin Felis a Jan Šveněk

HÁZENÁ MUŽI – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | SPARTA KUTNÁ HORA S HRÁČI JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU LUKÁŠEM KAFKOU, MARTINEM FELISEM A JANEM ŠVEŇKEM

Úspěšně a to hlavně výsledkově vstoupil kutnohorský tým mužů do nové mistrovské sezóny, když v utkání 1. kola Českého poháru zvítězil v hale TJ Kobylisy a postoupil tím do druhého kola

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Kobylisy – V sobotu 2. září zahájil tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora novou mistrovskou sezónu 2023 – 2024 utkáním 1. kola Českého poháru, ve kterém nastoupil na palubovce účastníka Přeboru Prahy – týmu TJ Kobylisy. Utkání se hrálo v místní sportovní hale od 17 hodin.

Kutnohorský tým mužů vstoupil do nové sezóny úspěšným pohárovým výsledkem, výkon valné části hráčů měl však k ideálu hodně daleko. Nedůrazná obrana, zbytečné chyby v rozehrávce a mnohdy hodně jalový útok s množstvím neproměněných vyložených brankových příležitostí, to vše byla „voda na mlýn“ srdnatě bojujícím domácím. Na druhou stranu, byl to přece jenom první herní test po delší pauze, ovšem před nadcházející druholigovou sezónou (do níž chybí ještě dva týdny) je na čem pracovat a rozhodně co zlepšovat. Nejlepším hráčem Sparty byl jednoznačně starší dorostenec Patrik Pektor (kutnohorský odchovanec opět hostuje z Úval), který soupeři nasázel 12 branek.

Dvojice brankářů Sparty se v utkání několikrát prostřídala a odchytala cca stejnou porci minut.  Začátek odchytal Šimáně, za stavu 9:3 ho vystřídal Valeš a měl parádní sérií velkou zásluhu na obratu do poločasu. V tom druhém již měl o něco lepší čísla prvně jmenovaný. Celkově si Šimáně připsal 11 zákroků a měl úspěšnost 35,5 %, Valeš si připsal 8 zákroků a měl úspěšnost 42,1 %.

TJ Kobylisy – Sparta Kutná Hora 31:33 (13:14)

A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku? Skvělou 100 % úspěšnost měl Hovorka 6-6 a také debutant Šveněk 1-1. Velmi dobrou Kafka 6-4 a Pektor 19-12, průměrnou Pícha 6-3, slabší Novák 5-2 a Ishchenko 11-4, hodně slabou Falge 6-1 a nulovou Klouček 3-0. Z úzkého letošního základního kádru chyběl pouze D. Polívka a M. Felis.

Sestava a branky: Šimáně, Valeš – Pektor 12, Hovorka 6, Ishchenko 4, Kafka 4, Pícha 3, Novák 2, Falge 1, Šveněk 1 a Klouček. Trenér: Červenka Jiří.

Statistiky: napomínání: 0:0, vyloučení: 2 – 0, sedmičky: 0/0 – 0/0, rozhodčí: Jakubů Kvido – Sovová Marta, diváci: 20.

Další program: Vítěz utkání – Sparta Kutná Hora postoupila do 2. kola ČP, ve kterém přivítá v domácí hale Klimeška v neděli 10. září od 17 hodin svého druholigového soupeře – Lokomotivu České Budějovice. (Petr Vobořil, Josef Tůma – foto: Kateřina Tůmová)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)

 

Facebook Comments

Napsat komentář