Za druholigovou Spartu Kutnou Horu hrají zručští házenkáři Lukáš Kafka a Karel Růžička

HÁZENÁ MUŽI – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | SPARTA KUTNÁ HORA S HRÁČI JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU LUKÁŠEM KAFKOU A KARLEM RŮŽIČKOU

V nedělním druholigovém utkání podal kutnohorský tým mužů velice špatný výkon v obraně i v útoku a domů se vrátil s vysokou a zaslouženou porážkou o 18 branek

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Úvaly – V neděli 16. dubna čekalo tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání 20. kola 2. ligy mužů JVČ, ve kterém nastoupil od 16 hodin ve sportovní hale dlouholetého středočeského soupeře, týmu TJ Sokol Úvaly.

Čtyřicet minut nedělního utkání odchytal Šimáně, který si připsal 9 zákroků a měl úspěšnost 29 % (domácím chytil 2 sedmičky). Dvacet minut odchytal Valeš, ten měl dva zákroky a úspěšnost 11,1 %.

Sparta v neděli totálně zklamala, když podala bezkrevný až odevzdaný výkon a připsala si jednu z nejvyšších porážek v sezóně. Domácí ji jednoznačně přehrávali ve všech herních činnostech, obranou počínaje a útokem konče.

Sokol Úvaly – Sparta Kutná Hora 38:20 (17:10)

A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku? 100 % střelbu měl D. Polívka 2-2, průměrnou Hovorka 11-6 a Jeníček 8-4, slabou Ishchenko 15-5, Kafka 3-1, Klouček 4-1 a Novák 4-1, nulovou Pektor 4-0 a Pícha 6-0 a Hájek se do zakončení vůbec nedostal. Růžička nenastoupil.

Sestava a branky: Šimáně, Valeš – Hovorka 6, Ishchenko 5, Jeníček 4, D. Polívka 2, Kafka 1, Klouček 1, Novák 1, Hájek, Pektor a Pícha. Trenér: Šnajdr Vít.

Statistiky: napomínání: 0 – 0, vyloučení: 1 – 1, sedmičky: 3/1 – 3/1, rozhodčí: Knytlová – Pešek, diváci: 85.

11. Sparta Kutná Hora 18 3 1 14 416:564 7

Další program: V neděli přivítá tým Sparty Kutná Hora v utkání 21. kola 2. ligy mužů JVČ od 17 hodin ve Sportovní hale Klimeška silného jihočeského soupeře, čtvrtý tým tabulky – Lokomotivu České Budějovice. (Petr Vobořil, Josef Tůma – foto: Kateřina Tůmová)