Za druholigovou Spartu Kutnou Horu hrají zručští házenkáři Lukáš Kafka a Karel Růžička

HÁZENÁ MUŽI – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | SPARTA KUTNÁ HORA S HRÁČI JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU LUKÁŠEM KAFKOU A KARLEM RŮŽIČKOU

Po sérii sedmi porážek v řadě se kutnohorský tým mužů dočkal  druhého druholigového vítězství v sezóně, a to hlavně výrazně lepším výkonem ve druhém poločase. Nadále však uzavírá průběžnou tabulku soutěže.

Kutná Hora – V neděli 26. února měl tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu mistrovské utkání 15. kola 2. ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal od 17 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici nepříjemného soupeře z Vysočiny – tým Jiskry Havlíčkův Brod.

Úvodních osm a půl minuty odchytal Šimáně, ze čtyř přímých střel 4 x inkasoval (další 2 střely zablokovala obrana, dvě mířily do tyče). Ve druhé půli ještě šel na jednu sedmičku, byl však bez zákroku. Zbytek utkání odchytal Filip, který nastoupil po delší době (naposledy 2. října 2022) a opět nezklamal. Připsal si 13 zákroků a měl velmi dobrou úspěšnost 40,6 %.

Po sérii sedmi porážek se Sparta mohla radovat z druhého vítězství v sezóně, a to  výrazně lepším výkonem v poločase druhém, který vyhrála 18:12. V prvním se střelecky dost trápila, neproměňovala jasné šance a nedařilo se jí příliš ani v obraně.

Sparta Kutná Hora – Jiskra Havlíčkův Brod 28:24 (10:12)

A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku? D. Polívka 3-3 a Pektor 2-2 – 100 %, Hovorka 5-4, Kafka 5-4, Falge 5-3, Klouček 4-2, Valeš 4-2, Budiš 2-1, Ishchenko 15-6, Novák 7-1 a Fišera 1-0, Růžička a Šnajdr do utkání nezasáhli.

Sestava a branky: Filip, Šimáně – Ishchenko 6, Hovorka 4, Kafka 4, Falge 3, D. Polívka 3, Klouček 2, Pektor 2, Valeš 2, Budiš 1, Novák 1, Fišera a Růžička. Trenér: Šnajdr Vít.

Statistiky: napomínání: 0 – 0, vyloučení: 4 – 6, sedmičky: 4/2 – 5/5, rozhodčí: Jakubů – Kříženecký, diváci: 53.

11. Sparta Kutná Hora 14 2 1 11 312:434 5

Další program: Příští týden, v 16. kole 2. ligy mužů JVČ, má tým Sparty Kutná Hora volno, následující víkend je reprezentační přestávka, soutěže jsou přerušeny. V 17. kole potom přivítá v neděli 19. března od 17 hodin ve sportovní hale Klimeška dalšího soupeře z Vysočiny – tým TJ Sokol Dolní Cerekev. (Petr Vobořil, Josef Tůma – foto: Karel Růžička)