HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Za druholigovou Spartu Kutnou Horu hrají zručští házenkáři Lukáš Kafka a Jan Šveněk

HÁZENÁ MUŽI – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | SPARTA KUTNÁ HORA S HRÁČI JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU LUKÁŠEM KAFKOU A JANEM ŠVEŇKEM

Tým mužů by v druholigovém utkání domácímu Sokolu Úvaly hodně vyrovnaným soupeřem, ovšem mizerná obrana a pokažené závěry obou poločasů ho stály určitě lepší výsledek

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Úvaly – V sobotu 30. září čekalo tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání 3. kola 2. ligy mužů JVČ, ve kterém nastoupil od 18 hodin ve sportovní hale dlouholetého středočeského soupeře, týmu TJ Sokol Úvaly.

Čtyřicet minut utkání odchytal Šimáně, který si připsal 9 zákroků a měl průměrnou úspěšnost 22,5 %. Dvacet minut odchytal Valeš, ten měl 5 zákroků a velmi dobrou úspěšnost 41,7 %.

Sokol Úvaly – Sparta Kutná Hora 38:32 (18:18)

A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku? Stoprocentní střelbu měli Kafka 3-3 a Hovorka 2-2, výbornou Falge 6-5 a Pektor 6-5, velmi dobrou Novák 3-2, Pešek 17-10 a Ishchenko 7-4, slabou Pícha 3-1, Polívka a Šveněk se do zakončení nedostali.

Sestava a branky: Šimáně, Valeš – Pešek 10, Falge 5, Pektor 5, Ishchenko 4, Kafka 3, Hovorka 2, Novák 2, Pícha 1, Polívka a Šveněk. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.

Statistiky: napomínání: 1 – 1, vyloučení: 0 – 3, sedmičky: 2/2 – 2/1, rozhodčí: Kasík – Štrébl, diváci: 95.

————————————————————————————

Kutnohorský tým mužů podal ve včerejším druholigovém utkání hodně slabý výkon, na soupeře nestačil, a tak si hosté z Českých Budějovic zaslouženě odvezli oba body za vysoké vítězství o 11 branek.

Kutná Hora – V neděli 8. října měl tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu mistrovské utkání 4. kola 2. ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal od 18 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici silného soupeře z Jižních Čech – tým Lokomotivy České Budějovice.

Dvojice brankářů Sparty odchytala cca stejnou porci minut, Filip si připsal 8 zákroků a měl úspěšnost 38,1 %, navíc jednou přes celé hřiště skóroval do prázdné branky soupeře, Valeš si připsal 6 zákroků a měl úspěšnost rovných 25 %.

Sparta Kutná Hora – Lokomotiva České Budějovice 20:31 (11:16)

A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku? Tři byli 100 % – Hovorka 3-3, Novák 1-1 a brankář Filip 1-1, výbornou Pektor 5-4, dobrou Falge 8-4, slabou Klouček 5-2, Kafka 3-1, Šveněk 3-1 a podprůměrnou Pešek 10-2 a Ishchenko 11-1, Polívka se do zakončení vůbec nedostal.

Sestava a branky: Filip 1, Valeš – Falge 4, Pektor 4, Hovorka 3, Pešek 2, Klouček 2, Ishchenko 1, Kafka 1, Novák 1, Šveněk 1 a D. Polívka. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.

Statistiky: napomínání: 2 – 0, vyloučení: 1 – 4, sedmičky: 2/2 – 0/0, rozhodčí: Podzimek – Vlk, diváci: 63.

11. Dolní Cerekev 4 0 0 4 106:137 0

Další program: V 5. kole 2. ligy mužů JV-Čechy zajíždí tým Sparty Kutná Hora do Prahy, kde v neděli 15. října nastoupí od 17 hodin ve sportovní hale týmu Lokomotiva Vršovice. (Petr Vobořil, Josef Tůma – foto: Jolana Čábelková)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)