HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Za druholigovou Spartu Kutnou Horu hrají zručští házenkáři Lukáš Kafka a Jan Šveněk

Kde najde nové působiště dvojice zručských házenkářů v barvách Sparty Kafka – Šveněk v příští sezoně 2024/25?

HÁZENÁ MUŽI – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | SPARTA KUTNÁ HORA S HRÁČI JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU LUKÁŠEM KAFKOU A JANEM ŠVEŇKEM

Tým mužů posledním utkáním zakončil mistrovský ročník 2. ligy JV-Čechy 2023/2024 a nestačil na silného soupeře, na druhý tým konečné tabulky – Talent Plzeň

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Kutná Hora – V neděli 5. května přivítal kutnohorský tým mužů v utkání posledního 22. kola 2. ligy mužů JV-Čechy ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 17 hodin silného soupeře ze západu Čech, tým Talent Plzeň.

Pětačtyřicet minut utkání odchytal Šimáně, který si připsal šest zákroků a měl úspěšnost 17,6 %. Přibližně patnáct minut odchytal Filip, ten měl pouze jeden zákrok a úspěšnost 8,3 %.

Sparta Kutná Hora – Talent Plzeň 28:39 (14:24)

A jak se dařilo jednotlivým hráčům KH v útoku? Stoprocentní střelbu měl Novák 6-6 a také Valeš 2-2, výbornou Kafka 6-5, Šveněk 4-3 a Pešek 11-8, průměrnou Klouček 2-1 a mizernou Hovorka 6-2 a Ishchenko 6-1.

Sestava a branky KH: Filip, Šimáně – Pešek 8, Novák 6, Kafka 5, Šveněk 3, Hovorka 2, Valeš 2, Ishchenko 1 a Klouček 1. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.

Statistiky: napomínání: 0 – 0, vyloučení: 1 – 1, ČK: 1 – 0. Sedmičky: 2/1 – 4/4, rozhodčí: Jakubů – Sovová, diváci: 35.

Tabulka: (viz foto)

Info: Kutnohorský tým skončil v konečné tabulce 2. ligy JV-Čechy na předposledním 10. místě se ziskem 10 bodů a v soutěži se udržel. Ovšem z důvodů nedostatečného počtu hráčů se do soutěže na příští sezonu nepřihlásil. Opory brankář Robert Filip a nejlepší střelec týmu Gustav Pešek s mateřským týmem Kobylis postoupili z přeboru Prahy do 2. ligy a v Kutné Hoře již nemohou hostovat, jiné hráče na doplnění oddíl nebyl schopen do týmu přivést. Z vlastního dorostu může tým doplnit pouze prvním rokem starší dorostenec – brankář Matěj Niederle, zájem o návrat na hřiště má několik bývalých hráčů, kteří několik let nehráli. A tak za tohoto stavu bude tým mužů přihlášen do nižší soutěže, do SRL. A jelikož v této soutěži bude hrát i Kolín a Zruč nad Sázavou, končí také v kutnohorském týmu hostování brankáři Liboru Šimáněmu (Kolín) a hráčům v poli Lukáši Kafkovi a Honzovi Šveňkovi (oba Zruč nad Sázavou), kteří budou hrát v příští sezoně pravděpodobně za své mateřské oddíly. (Petr Vobořil, Josef Tůma – foto: Jolana Čábelková)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)

 

 

Facebook Comments

Napsat komentář