Ve středočeské lize mladších dorostenců hraje za Kutnou Horu zručský házenkář Jan Šveněk

HÁZENÁ MLADŠÍ DOROST – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | SPARTA KUTNÁ HORA S HRÁČEM JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU JANEM ŠVEŇKEM

V nedělním dopoledním utkání zakončil kutnohorský tým mladších dorostenců mistrovský ročník Středočeské ligy 2022/23 překvapivým, ale zaslouženým vítězstvím nad druhým Kolínem

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Kutná Hora – V neděli 14. května měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu mistrovské utkání posledního jarního kola Středočeské ligy, ve kterém přivítal od 10 hodin ve Sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici svého nejbližšího soupeře – sousedský tým HC Kolín.

V podzimní části této soutěže startovalo 6 týmů – Házená Mělník, HC Kolín, Slavoj Děčín, Sokol Bělá pod Bezdězem, Spartak Příbram a Sparta Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým s hrací dobou 2 x 30 minut. V zimní přestávce však Bělá pod Bezdězem svůj tým ze soutěže odhlásila a tak se jarní část dohraje pouze s 5 týmy.

Střelecky se tentokrát nejvíce prosazovala trojice Kostrec, Šklíba a zručský Šveněk, která soupeři nasázela 23 branek. V dramatickém utkání tak kutnohorští dorostenci zaslouženě porazili svého rivala z Kolína o dvě branky, když v průběhu 1. poločasu již devět branek ztráceli. Ale velkou bojovností všech hráčů otočili nepříznivé skóre a nakonec se mohli radovat z vítězství. Celý tým zaslouží za příkladnou bojovnost, nasazení i konečný výsledek velkou pochvalu.

Zručský házenkář Jan Šveněk v barvách Sparty skóroval sedmkrát.

Sparta Kutná Hora – HC Kolín 35:33 (16:19)

Sestava a branky: Hudec Damián, Niederle Matěj – Kostrec Jan 8, Šklíba David 8, Šveněk Jan 7, Pícha Kryštof 5, Kamenář Radim 3, Pavlík Matěj 3, Hráček David 1, Hanuš Václav, Hovorka Kamil, Pektor Oliver, Pelikán Matěj a Pelikán Tomáš. Trenér: Falge Jan.

Statistiky: napomínání: 1 – 0, vyloučení: 2 – 3, sedmičky: 5/3 – 2/2, rozhodčí: Salák st, – Valeš, diváci: 38.

Tabulka:

1. Házená Mělník 10 9 0 1 403:239 18
  2. HC Kolín 10 7 0 3 315:271 14
  3. Slavoj Děčín 10 5 1 4 369:332 11
  4. Spartak Příbram 10 4 0 6 303:376 8
  5. Sparta Kutná Hora 10 3 1 6 299:349 7
  6. Sokol Bělá pod B. 10 1 0 9 130:252 2 (Petr Vobořil, Josef Tůma – foto: Alois Salák)