HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Ve druholigovém utkání v Dolní Cerekvi skóroval Lukáš Kafka pětkrát

SPARTA KUTNÁ HORA S HRÁČEM JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU LUKÁŠEM KAFKOU

V šestém druholigovém utkání tým mužů Sparty konečně dokázal bodovat, když po solidním výkonu v obraně a hlavně v útoku porazil zaslouženě soupeře o šest branek

Dolní Cerekev – V sobotu 29. října nastoupil tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora po třítýdenní přestávce (první víkend byla repre pauza, druhý víkend měl volno) k mistrovskému utkání 6. kola 2. ligy JVČ 2022-23, a to na palubovce dalšího soupeře z Vysočiny, týmu Sokol Dolní Cerekev. Utkání se hrálo v místní sportovní hale od 17 hodin.

Šnajdr Vít, trenér: ,,Konečně první body v sezóně, ale cesta k nim rozhodně lehká nebyla. Když po deseti minutách zápasu zjistíte, že vám zbývá jedna spojka a ostatní hráči to na tomto postu občas zkoušeli, tak to moc na vítězství nevypadá. O to více bych ocenil výkon Polívky a Kloučka, kteří na střední a levé spojce předvedli parádní výkon a i dorostenec Pektor na pravé spojce předvedl solidní standard. Ale dík patří celému družstvu, solidně bránilo, hráči se snažili hrát rychle a všichni nechali na hřišti maximum. Navíc nás hodně podržel brankář. Věřím, že s tímto výkonem si dokážeme poradit i s dalšími soupeři.“

Celé sobotní utkání odchytal Valeš, který si připsal 16 zákroků a měl velmi solidní úspěšnost 36,4 procent. Zkušený matador Šimáně mu tentokrát pomáhal z lavičky cennými radami.

Sokol Dolní Cerekev – Sparta Kutná Hora 28:34 (13:14)

A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti: Klouček 7-6, Kafka 6-5, P. Polívka 11-7, Hovorka 8-5, Ishchenko 2-1, D. Polívka 2-1, Fišera 9-4, Pektor 7-3, Falge 5-2, Novák 1-0 a pouze Hájek se do zakončení nedostal.

Sestava a branky: Šimáně, Valeš – P. Polívka 7, Klouček 6, Hovorka 5, Kafka 5, Fišera 4, Pektor 3, Falge 2, Ishchenko 1, D. Polívka 1, Hájek a Novák. Trenér: Šnajdr Vít.

Statistiky: napomínání: 1 – 0, vyloučení: 5 – 1, sedmičky: 1/1 – 3/3, rozhodčí: Lehký – Novotný, diváci: 50.

Další program: V 7. kole 2. ligy mužů JVČ se kutnohorský tým po delší době – teprve podruhé na podzim – představí v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici, kde v neděli 6. listopadu přivítá od 17 hodin zkušeného soupeře z Prahy – tým SK Slavia Praha. (Petr Vobořil, Josef Tůma – foto: Karel Růžička)

Facebook Comments

Napsat komentář