V ZDT Aréně bylo k vidění šest odchovanců zručské Jiskry

POSTUP SOKOLA NOVÉHO VESELÍ DO ČTVRTFINÁLE. V ZDT ARÉNĚ BYLO K VIDĚNÍ ŠEST ODCHOVANCŮ ZRUČSKÉ JISKRY

V hledišti ZDT Arény v Novém Veselí byli k vidění odchovanci zručské Jiskry, hájící dorostenecké barvy Nového Veselí – Jan Tůma, Štěpán Mikšík a Matěj Karban. V celku Jičína se představili rovněž tři odchovanci zručské Jiskry –  Martin Kovařík, Jiří Dolejší a Aleš Dolejší. Kuriozitou jičínských hráčů byla dřívější příslušnost v novoveselských barvách

Osmifinálové utkání Českého poháru v házené přineslo drama až do poslední vteřiny, o postupujícím do čtvrtfinále rozhodly až sedmimetrové hody, ve kterých byli úspěšnější házenkáři Sokola Nového Veselí.

SOKOL NOVÉ VESELÍ – HBC RONAL JIČÍN 30:28 v rozstřelu (10:13)

Nové Veselí – Vstup do pohárového zápasu měli hráči Sokola na domácí palubovce hodně nevydařený. I to bylo ještě možná příliš mírné hodnocení.

Házenkáři Jičína v první minutě hned dvakrát skórovali, což jakoby předurčilo vývoj zápasu v následující čtvrthodině. Hosté prakticky každý svůj útok zakončili přesným zásahem, naopak domácí soubor se v útoku trápil. V 17. minutě tak na světelné tabuli svítilo hrůzostrašné skóre 3:10!

Poté už se svěřenci trenéra Petera Kostky konečně probrali a postupně začali velké manko branku po brance stahovat. Do poločasové přestávky se jim podařilo ztrátu stáhnout na přijatelný rozdíl tří branek – 10:13.

Ve stejném trendu probíhal druhý poločas, poprvé se Sokolu podařilo skóre dorovnat necelou čtvrthodinu před koncem – 19:19. Poté ovšem Jičín opět odskočil a osm minut před koncem měl tři branky k dobru – 20:23.

Ještě čtyřicet vteřin před sirénou vedli hosté o dvě branky, přesné zásahy Burnazoviče a vteřinu před koncem Melichara znamenaly vyrovnání na 26:26. Rozhodnutí tak musel přinést sedmičkový rozstřel.

V něm hostující celek dvakrát neuspěl, naopak všichni čtyři exekutoři v dresu Nového Veselí mířili ze sedmičky přesně. Postup do čtvrtfinále si tak zajistil celek z Vysočiny.

„Mám samozřejmě obrovskou radost, že jsme dokázali zápas otočit a zajistit si postup mezi nejlepších osm týmů. Prokázalo se, že máme tým s velkou vnitřní sílou. Opakovat takto nekoncentrovaný a doslova amatérský vstup do utkání ovšem nesmíme,“ našel na úterním postupu pozitiva i negativa lodivod Nového Veselí Peter Kostka.

Sestava a branky Nového Veselí: Schams, Martin Štohanzl – Dodica 6/1, Bartůněk 6, Melichar 6, Gregorovič 4/1, Flajsar 2/1, Veselý 2, Burnazovič 2/1, Parolly 1/1, Hajčman 1, Ptáčník, Krčál, Miroslav Štohanzl, Štěpán, Halíček.

Sestava a branky Jičína: Machalický – Krahulec, Jiří Dolejší 6/1, Naimann 2, Hlava 1, Kovařík 7/1, Freiberg 1, Šulc 3/1, Aleš Dolejší, Thorovský 5, Kastner 3, Pekař, Pleva, Ženatý

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. ŽK: 1:2. Vyloučení: 2:3. Poločas: 10:13.

Popiska k foto: Na snímku hráči HBC Ronal Jičín Martin Kovařík, Jiří Dolejší a Aleš Dolejší (všichni bývalí hráči Sokola Nového Veselí) se současnými dorosteneckými hráči Sokola Nového Veselí – Štěpánem Mikšíkem, Janem Tůmou a Matějem Karbanem (Tomáš Pohanka, jot – foto: Kateřina Tůmová)