HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

V prvoligovém starším dorostu Nového Veselí hrají zručští házenkáři Jan Tůma a Štěpán Mikšík

HÁZENÁ STARŠÍ DOROST – ZPRAVODAJSTVÍ  – FOTO | SOKOL NOVÉ VESELÍ S HRÁČI JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU JANEM TŮMOU A ŠTĚPÁNEM MIKŠÍKEM

Novoveselští hráči domácí tým sice pustili do vedení pouze v samotném úvodu, přesto se domácí drželi na dostřel celý první poločas. Ve druhém se hostujícímu týmu podařilo odskočit na vyšší rozdíl. Přestože to nebyl od týmu nejlepší výkon, došel si pro výhru o devět branek.

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Zlín – Prvoligové dorostenecké týmy sehrály zápasy v rámci 18. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na půdě soupeřů. Mladší dorost se vydal na palubovku aktuálně poslední Telnice. Vstup do zápasu byl ze strany sokolského týmu možná lehce nervózní, hráči nedokázali proměňovat vytvořené šance. Od druhé poloviny první půle si však hráči začali budovat náskok, který navyšovali prakticky až do konce utkání. Mladší dorost si tak došel pro jasnou výhru o deset branek. Starší dorost cestoval na svůj zápas do Zlína, který je vždy velmi nepříjemný. Novoveselští hráči vědomi si roli favorita byli v některých momentech zápasu možná až příliš svázaní. Domácí tým sice pustili do vedení pouze v samotném úvodu, přesto se domácí drželi na dostřel celý první poločas. Ve druhém se hostujícímu týmu podařilo odskočit na vyšší rozdíl. Přestože to nebyl od týmu nejlepší výkon, došel si pro výhru o devět branek.

Ve starším dorostu Nového Veselí hrají zručští házenkáři Jan Tůma a Štěpán Mikšík.

Starší dorost:

HC Zlín – Sokol Nové Veselí 27:36 (16:17)

Sestava a branky Nového Veselí: A. Tůma, Dufka – D. Flajsar 8, Honc 7, Da. Dlouhý 4, Popela 9/4, Ogoun 3, Jochman, Svoboda, J. Tůma, Horáček 1, Chvátal, Musil 1, Koníček, Mikšík, Říha 3.

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Velmi důležité body jsme vydřeli ve Zlíně, kde jsme sice vyhráli, ale s předvedenou hrou nejsme vůbec spokojeni. Zápas jsme začali dobře a svou hrou v útoku jsme si vytvářeli šance na všech postech, ale nebyli jsme schopni zakončit gólem. Nedařilo se nám ani proměnit sedmimetrový hod a nedůraznou obranou jsme dostali soupeře do hry a na kontakt. Domácí vycítili, že nejsme na hřišti v úplné formě a začali velmi kousat. Nemohu klukům upřít snahu, ale vůbec se nám nedařilo na obraně tak, jak jsme zvyklí obvykle pracovat, a přenesli jsme si tu křeč i do útoku. První poločas trápení jsme ustáli rozdílem jedné branky 16:17, když nás několika skvělými zákroky podrželi gólmani. V kabině jsme si řekli, že pokud chceme uspět, musíme hodně zlepšit obranu, a co nejvíce se přiblížit úspěšnosti, na kterou jsme zvyklí. Dále se soustředit na zakončení a zrychlit návratovou fázi do obrany. Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním nekomplikovat si zbytečně zápas a plnit si každý svoje úkoly, aby z toho měl prospěch celý tým a došli jsme si pro potřebné vítězství. I přesto, že to drhlo a nefungovalo všechno podle našich představ, podařilo se nám v poslední desetiminutovce odskočit na rozdíl 6-9 branek a získali jsme konečně potřebný klid. Předvedená hra byla oboustranně plná chyb, což nás mrzí, pro diváky a fanoušky nebyla moc pohledná, ale my jsme rádi, že jsme nakonec uspěli. Velmi jsme se trápili a protrápili jsme se naštěstí k výhře, navíc tvrdohlavý valašský beran odolával do poslední chvíle a vůbec nic nám nedaroval. Závěrem hodnotím zápas jako velmi těžký, dokonce mnohem víc, než jsme předpokládali a velmi si ceníme vybojovaných bodů.“

14. Sokol Úvaly 18 2 0 16 445:605 4

Program: V programu je teď reprezentační přestávka, dorostence čekají zápasy 19. března na domácí půdě, a to v rámci 19. kola, proti Jičínu. (Josef Tůma, SNV – ilustrační foto: Josef Tůma)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)