HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

V prvoligovém starším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Jan Tůma

HÁZENÁ STARŠÍ DOROST – ZPRAVODAJSTVÍ  – FOTO | SOKOL NOVÉ VESELÍ S HRÁČEM JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU JANEM TŮMOU

Úvod zápasu starších dorostenců Sokola byl vyrovnaný, od 12. minuty však přišla série devíti branek domácího týmu, která znamenala zásadní náskok. Ten si tým udržel po celý zápas a došel k zasloužené výhře.

Nové Veselí – Prvoligové dorostenecké týmy sehrály v neděli 26. února 2023 zápasy v rámci 17. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě, kde vyzvaly týmy Talent Škoda JS Plzeň. Mladší dorostenci nevstoupili do utkání úplně špatně, v páté minutě zápasu vedli 4:2. Poté však převzali otěže zápasu hosté z Plzně, kteří byli lepší jak v obraně, tak efektivitě střelby. Hosté tak zaslouženě berou dva body a zůstávají v tabulce mladšího dorostu na prvním místě. Úvod zápasu starších dorostenců byl vyrovnaný, od 12. minuty však přišla série devíti branek domácího týmu, která znamenala zásadní náskok. Ten si tým udržel po celý zápas a došel k zasloužené výhře.

Ve starším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Jan Tůma.

Starší dorost:

Sokol Nové Veselí – Talent Plzeň 37:28 (23:10)

Sestava a branky Nového Veselí: A. Tůma, Dufka, Doležel – D. Flajsar 8/1, Honc 8, Da. Dlouhý 6, Popela 4, R. Navrátil 4, Ogoun 2, Jochman 2, Svoboda 1, J. Tůma 1, Horáček 1, Chvátal, Musil, Koníček.

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Jsem velice potěšen, že se nám podařilo odehrát velice hezký zápas. Klukům se na hřišti podařilo dodržet téměř všechny taktické pokyny a celých 55 minut se nám dařilo diktovat tempo. Dařilo se nám ve hře jak v obranné fázi, tak v útočné fázi a vládli jsme svým disciplinovaným výkonem celému utkání. Jsem rád, že se na výhře podílel celý kádr a že se všichni na hřišti vystřídali a podali opravdu výborný výkon. Jak jsem již říkal, mrzí mě akorát posledních pět minut zápasu, kde jsme předvedli naprostou hrůzu, a nechápu, kde se tak nekoncentrovaný a nezodpovědný výkon plný chyb vzal. Posledních pět minut bylo nejenom pro nás na lavičce, ale asi i pro diváky černou kaňkou za tak výborným zápasem. Celému týmu pochvala za důležité dva body, fanouškům moc děkujeme za podporu a soupeři za houževnatý výkon do samého konce.“

14. Sokol Úvaly 17 2 0 15 420:576 4

Program: Dorostence čekají zápasy na půdě soupeřů, a to v rámci 18. kola, ve kterém se v neděli vydají mladší dorostenci do Telnice a starší dorostenci do Zlína. (Josef Tůma, SNV – ilustrační foto: Josef Tůma)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)