V prvoligovém starším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Jan Tůma

HÁZENÁ STARŠÍ DOROST – ZPRAVODAJSTVÍ  – FOTO | SOKOL NOVÉ VESELÍ S HRÁČEM JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU JANEM TŮMOU

Starší dorostenci Sokola prohrávali o pět branek, konec poločasu naštěstí zvládl hostující tým lépe a sérií gólů se postupně dotáhnul až na rozdíl jedné branky. Druhá půle byla extrémně vyrovnaná, poslední tříminutovku zápasu zvládl lépe tým z Nového Veselí a došel si pro těsné a cenné vítězství.

Praha – Prvoligové dorostenecké týmy sehrály v sobotu 18. února 2023 zápasy v rámci 16. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na půdě týmů TJ Dukla Praha. Mladší dorostenci neměli do utkání dobrý vstup a po prvních minutách prohrávali o čtyři branky. Pak však nastartovali obrat a kolem 20. minuty už šli do vedení. Domácí však bojovali a poločas byl velmi vyrovnaný. Ve druhé půli začali být hostující hráči střelecky úspěšnější a vytvořili si na domácí až čtyřbrankový náskok. Dukla znovu snížila, reakce po oddechovém čase však byla velmi dobrá a novoveselský tým se dostal do vedení o pět branek. Tento náskok už byl zásadní a mladší dorostenci si došli na Dukle pro výhru. Starší dorostenci měli vyrovnaný úvod, poté však přišel úsek domácích, kteří šli do vedení až o pět branek. Konec poločasu naštěstí zvládl hostující tým lépe a sérií branek se postupně dotáhnul až na remízový stav. Dukla dokázala nakonec ještě skórovat a poločas tak vyzněl těsně pro domácí. Druhá půle byla extrémně vyrovnaná, ani jeden tým si nedokázal vytvořit více než dvoubrankové vedení. Poslední tříminutovku zápasu zvládl lépe hostující tým a došel si pro těsné a cenné vítězství.

Ve starším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Jan Tůma.

Starší dorost:

Dukla Praha – Sokol Nové Veselí 27:28 (15:14)

Sestava a branky Nového Veselí: Dufka, A. Tůma – D. Flajsar 12/5, Ogoun 4, Honc 4, Popela 3, Horáček 3, Jochman 1, Dlouhý 1, Chvátal, Říha, Svoboda, Koníček, Musil (Duroň, J. Tůma, F. Tůma).

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Věděli jsme, na co jsme se v 16. kole základní části připravovali a o co nám na Dukle šlo. Chtěli jsme potvrdit vzrůstající výkonnost, a hlavně i přesto, že máme pořád docela solidní marodku, tak jsme byli připraveni udělat další úspěšný krok za vysněným snem. Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl, čekali jsme velký nástup soupeře a chystali jsme se mu odolat a pak převzít otěže zápasu do svých rukou. Ovšem začátek zápasu nám vůbec nevyšel, nedařilo se nám bránit střelbu z dálky a Dukle padlo do naší brány naprosto všechno. V útoku se nám nedařila střelba a měli jsme spoustu neúspěšných pokusů o vstřelení branky, v 21. minutě tak svítilo na tabuli skóre 11:6 pro Duklu. Proto jsme museli sáhnout ke změně obranného systému, který nám naštěstí pomohl narušit hru soupeře v útoku, a podařilo se nám zefektivnit naší střelbu včetně zakončování. Tímto se nám podařilo dostat opět do zápasu a srovnat se soupeřem výsledek na poločasových 15:14. Ve druhé polovině jsme se přetahovali se soupeřem o vedení, ale myslím si, že jsme byli o něco málo dominantnější, hlavně na obraně. Také díky tomu, že celý tým na všech postech fungoval jako jeden muž. Rozhodujícím se z mého pohledu stal úsek, kdy jsme měli v závěru druhého poločasu malý střelecký výpadek, a tam nás podrželi brankáři, proto se nám podařilo udržet zápas na naší straně. Nemohu samozřejmě opomenout heroický výkon diváků, kteří nás přijeli povzbudit a vytvořili nám v ruzyňské sportovní hale domácí prostředí. Naprosto všichni hráči si za svůj odvedený výkon zaslouží pochvalu, podařilo se nám udělat další velmi důležitý krok na cestě k vysněnému cíli. Obrovské díky patří právě také i divákům a budeme rádi za jejich podporu v dalším, také hodně důležitém souboji, doma proti Plzni.“

14. Sokol Úvaly 16 2 0 14 395:547 4

Program: Dorostence čekají v neděli zápasy na domácí půdě, a to v rámci 17. kola, ve kterém budou od 14.30 a 16.30 hodin hostit týmy Talent Škoda JS Plzeň. (Josef Tůma, SNV – ilustrační foto: Josef Tůma)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)