V prvoligovém starším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Jan Tůma

HÁZENÁ STARŠÍ DOROST – ZPRAVODAJSTVÍ  – FOTO | SOKOL NOVÉ VESELÍ S HRÁČEM JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU JANEM TŮMOU

Starší dorostenci neměli do utkání dobrý vstup a museli stahovat tříbrankový náskok soupeře. Koncovka první půle však vyšla domácím hráčům lépe a do poločasu už šli v čtyřbrankovém vedení. Náskok se týmu podařilo ještě navýšit a dojít si tak pro výhru o sedm branek.

Nové Veselí – Prvoligové dorostenecké týmy sehrály v sobotu 4. února 2023 zápasy v rámci 14. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě proti týmům SKP Frýdek-Místek. Mladší dorostenci byli od začátku lepší a kontrolovali zápas od úvodních minut. Nakonec si v prvním kole jarní části došli pro vysoké vítězství. Starší dorostenci neměli do utkání dobrý vstup a museli stahovat tříbrankový náskok soupeře. Koncovka první půle však vyšla domácím hráčům lépe a do poločasu už šli v čtyřbrankovém vedení. Náskok se týmu podařilo ještě navýšit a dojít si tak pro výhru o sedm branek. Z prvních soutěžních zápasů letošního roku tak novoveselští dorostenci vytěžili celkem čtyři body do tabulky.

Ve starším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Jan Tůma.

Starší dorost:

Sokol Nové Veselí – Pepino Frýdek-Místek 38:31 (18:14)

Sestava a branky Nového Veselí: Dufka, A. Tůma 1 – D. Flajsar 8/2, Honc 7, Da. Dlouhý 6, Popela 4, Jochman 4, Ogoun 3, Musil 2, Říha 2, J. Tůma 1, Chvátal, Svoboda, F. Tůma.

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Na zápas 14. kola s Frýdkem-Místkem jsme se poctivě připravovali, jelikož jsme věděli, že pod novým trenérem Tomášem Sklenákem Frýdek-Místek udělal poměrně solidní pokrok ve výkonnosti a herním projevu, tudíž jsme nechtěli nechat nic náhodě a jít si sebevědomě za prvním jarním vítězstvím. Zápas se začal pro nás vyvíjet velmi rozpačitým způsobem. Sice jsme se ze začátku zápasu ujmuli poměrně lehce vedení 4:1, ale jako by si kluci od té doby mysleli, že se zápas vyhraje sám. Vůbec jsme nepředvedli v prvním poločase dobrý výkon a až do začátku 25. minuty, kdy se nám podařilo skóre srovnat, jsme téměř celý první poločas tahali za kratší konec a dotahovali soupeře. Od 25. minuty se nám podařilo vstřelit 5 rychlých gólů za sebou, které nám hrozně pomohly. Vrátili jsme se díky tomu do hry, což bylo dobré i proto, že jsme odcházeli o poločase do šaten se 4 gólovým náskokem. Celý první poločas jsme si zbytečně komplikovali hru a živili jsme soupeři myšlenku na jeho případnou výhru, jak naší nedůraznou obranou, tak i neproměňováním vyložených šancí – trefovali jsme více méně gólmana, ne brankovou síť.

O přestávce jsme si v kabině dost důrazně řekli, že takhle se hrát nebude a už vůbec ne doma, před vlastními fanoušky. Ve druhém poločase nastalo naštěstí zlepšení, ale co je hlavní, že jsme se zlepšili na obraně a přidali na důrazu, což bylo hrozně důležité. Dařilo se nám získat poměrně i dost míčů, ale ty jsme ovšem v útoku často zbytečně nezužitkovali a pohrdli jsme proměňováním vyložených šancí.

Za sobotní výkon určitě není za co kluky moc co chválit i přes to, že v zápase bylo pár světlých chvilek, a místy i pěkná předvedená hra, ale ta musí být v zápasech předváděná stabilně a bez takových výpadků a hluchých míst, jakých kluci předvedli až moc. Z předvedeného výkonu jsem každopádně velmi rozpačitý a zcela určitě bych si nepřál, aby kluci v budoucnu něco obdobného předvedli znova. Jsem ale rád, že jsme vyhráli a že se nám podařilo opět bodovat, což bylo velmi důležité pro zahájení jarní části. Budeme velmi rádi, když nás přijdete na další domácí zápas povzbudit, budeme to určitě moc potřebovat.“

14. TJ Sokol Úvaly 14 1 0 13 350:488 2

Program: Dorostence čeká o víkendu znovu utkání na domácí půdě. V sobotu vyzvou v rámci 15. kola týmy Házenkářské akademie Olomouckého kraje. (Josef Tůma, SNV – foto: Josef Tůma)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)