V prvoligovém starším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Jan Tůma

SOKOL NOVÉ VESELÍ S HRÁČEM JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU JANEM TŮMOU

Starší dorostenci měli své utkání pevně v rukou od úvodních sekund. Přestože soupeř dokázal ve druhé půli korigovat poločasovou ztrátu, došel si starší dorost pro jasnou výhru.

Nové VeselíDorostenecké týmy sehrály v sobotu 3. prosince 2022 11. kolo 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě proti týmům KH Kopřivnice. Mladší dorostenci, doplněni o několik hráčů starších žáků, se ujali vedení hned od úvodních minut zápasu. Skóre se jim dařilo postupně navyšovat a utkání kontrolovali až do samotného konce, za což berou dva vítězné body. Také starší dorostenci měli své utkání pevně v rukou od úvodních sekund. Přestože soupeř dokázal ve druhé půli korigovat poločasovou ztrátu, došel si také starší dorost pro jasnou výhru.

Ve starším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Jan Tůma.

Starší dorost:

Sokol Nové Veselí – KH Kopřivnice 35:30 (20:11)

Sestava a branky Nového Veselí: Doležel, Dufka – Honc 8, Flajsar 7/2, Jochman 6, Popela 3, Říha 2, Chvátal 2, Da. Dlouhý 2, Musil 1, Duroň 1, Ogoun 1, J. Tůma 1, Svoboda 1.

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Na domácí palubovce jsme přivítali soupeře z Kopřivnice a byli jsme si vědomi toho, že jsme favorité tohoto duelu. Proto jsme se připravovali na utkání nejenom po herní stránce, ale hlavně, že se chceme předvést před naším domácím publikem kvalitní a moderní házenou. Jak už jsem říkal, naše družstvo bylo favoritem a hráči se od samého začátku prezentovali kvalitní a rychlou hrou, což jednoznačně bylo v ubíhajícím čase znát i na přibývajícím skóre v náš prospěch a svou kvalitu předváděl celý široký kádr včetně brankářů. Dařilo se nám na obraně i v útoku a určovali jsme tempo hry, i když k naprosté spokojenosti pořád bylo daleko, ale i tak jsme o poločase vedli rozdílem 9 branek. Ve druhé půli jsme si drželi potřebný náskok pro klid, ale bohužel hráči polevili z nasazení a koncentrace a na obraně jsme si to začali zbytečně komplikovat chybnou obranou a nepřesnou střelbou v útoku. Takže druhou půlku jsme neodehráli podle našich představ a zbytečně jsme sami sebe vystavovali riziku, že se soupeř dostane na dostřel, čímž byla hra trošku nervózní a dost kostrbatá. Nicméně se podařilo nepustit soupeře na kontakt a dovést úspěšně utkání do vítězného konce a připsat si další dva důležité body do průběžné tabulky. Hráčům a celému týmu blahopřeji k vítězství, ale nejsem úplně spokojený s celkově předvedenou hrou a zakončováním ve druhém poločase. Nechtěl bych, aby se tento přístup někdy v dalším zápase opakoval, protože kdybychom hráli s kvalitnějším soupeřem, tak by nás to mohlo stát i vítězství.“

14. Sokol Úvaly 11 1 0 10 277:390 2

Program: Dorostence čeká o víkendu soutěžní přestávka. V rámci předehrávky 12. kola, kterou sehrály oba naše týmy ve středu 30. listopadu na půdě týmů Lovosic, přivezli mladší dorostenci remízu 29:29 a starší dorostenci bohužel, přes nespočet vyložených šancí, prohru 30:27. (Josef Tůma, SNV – foto: Josef Tůma)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)