V prvoligovém mladším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Matěj Karban

SOKOL NOVÉ VESELÍ S HRÁČEM JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU MATĚJEM KARBANEM

Mladší dorostenci, doplněni o několik hráčů starších žáků, se ujali vedení hned od úvodních minut zápasu. Skóre se jim dařilo postupně navyšovat a utkání kontrolovali až do samotného konce, za což berou dva vítězné body.

Nové VeselíDorostenecké týmy sehrály v sobotu 3. prosince 2022 11. kolo 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě proti týmům KH Kopřivnice. Mladší dorostenci, doplněni o několik hráčů starších žáků, se ujali vedení hned od úvodních minut zápasu. Skóre se jim dařilo postupně navyšovat a utkání kontrolovali až do samotného konce, za což berou dva vítězné body. Také starší dorostenci měli své utkání pevně v rukou od úvodních sekund. Přestože soupeř dokázal ve druhé půli korigovat poločasovou ztrátu, došel si také starší dorost pro jasnou výhru.

V mladším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Matěj Karban.

Mladší dorost:

Sokol Nové Veselí – KH Kopřivnice 29:22 (12:8)

Sestava a branky Nového Veselí: Pleva, Jurek – Karban 9, Kakač 9, Koníček 7, Novotný 2, Vaněk 1, Do. Dlouhý 1, Finsterle, Danihel, Horáček, Uchytil, Chalupa, V. Sobotka. Trenér: Róbert Barta.

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Proti Kopřivnici dostalo prostor i několik starších žáků. Výkon z naší strany nebyl úplně optimální, ale i navzdory tomu si myslím, že jsme si v útočné fázi dokázali vypracovat slušné pozice. Stejně tak i obrana fungovala v určitých pasážích docela stabilně. Škoda neproměněných šancí, protože už v prvním poločase jsme mohli soupeři výrazně odskočit, ale neproměnili jsme až devatenáct střeleckých pokusů. Tato nervozita se pak dostala i do druhého poločasu, kde jsme si dokázali vypracovat dobré pozice, ale v útoku jsme jednoduše neměli svůj den, co se týká úspěšnosti. Hlavní ponaučení ze zápasu je, abychom měli větší střelecké sebevědomí, čímž pádem pak zápasy mohou skončit pro nás výraznějším gólovým rozdílem.“

14. Sokol Telnice 11 0 1 10 254:442 1

Program: Dorostence čeká o víkendu soutěžní přestávka. V rámci předehrávky 12. kola, kterou sehrály oba naše týmy ve středu 30. listopadu na půdě týmů Lovosic, přivezli mladší dorostenci remízu 29:29 a starší dorostenci bohužel, přes nespočet vyložených šancí, prohru 30:27. (Josef Tůma, SNV – foto: Josef Tůma)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)