V prvoligovém mladším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Matěj Karban, sezonu zakončil s týmem na pátém místě

HÁZENÁ MLADŠÍ DOROST – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | SOKOL NOVÉ VESELÍ S HRÁČEM JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU MATĚJEM KARBANEM

Mladší dorost Nového Veselí se zručským házenkářem Matějem Karbanem zakončil sezonu na celkovém 5. místě

Téměř celý první poločas zápasu mladších dorostenců byl vyrovnaný, až v posledních dvou minutách dokázali hostující hráči odskočit na rozdíl dvou branek. Domácí však dokázali hned v úvodu druhé půle srovnat a skóre bylo vyrovnané i v dalších deseti minutách. Zásadní zlom poté přišel v úseku od 46. minuty do 56. minuty, kdy si sokolský tým vybudoval šestibrankový náskok. Ten už si pohlídal a zvítězil nakonec o sedm branek.

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

BrnoPrvoligové dorostenecké týmy sehrály v sobotu 13. května 2023 zápasy v rámci 26. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě týmů SKKP Handball Brno. Téměř celý první poločas zápasu mladších dorostenců byl vyrovnaný, až v posledních dvou minutách dokázali hostující hráči odskočit na rozdíl dvou branek. Domácí však dokázali hned v úvodu druhé půle srovnat a skóre bylo vyrovnané i v dalších deseti minutách. Zásadní zlom poté přišel v úseku od 46. minuty do 56. minuty, kdy si sokolský tým vybudoval šestibrankový náskok. Ten už si pohlídal a zvítězil nakonec o sedm branek. Staršímu dorostu naopak vstup do zápasu příliš nevyšel a domácí šli do vedení až o pět branek. Novoveselští hráči tak museli v první půli dotahovat manko, což se jim podařilo a do poločasu se šlo za remízového stavu 16:16. Ve druhé půli si naopak náskok čtyř branek vybudoval tým Sokola, ale ani on ho nedokázal udržet. Poslední pětiminutovka tak byla ještě napínavá. Lépe ji však zvládl tým z Nového Veselí a zvítězil v posledním zápase letošní sezony o dvě branky.

V mladším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Matěj Karban.

Mladší dorost:

SKKP Handball Brno – Sokol Nové Veselí 22:29 (10:12)

Sestava a branky Nového Veselí: Pleva, Jurek – Horáček 11/2, Karban 6, Koníček 3, Finsterle 2, Navrátil 2, Kakač 2, Uchytil 2, Vaněk 1, Danihel, Kourek, Němec. Trenér: Róbert Barta.

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Poslední zápas jsme samozřejmě chtěli vyhrát a rozloučit se se sezonou 2022/23 vítězstvím. Možná že i tento tlak nám trošku svazoval ruce, protože v prvním poločase jsme se nedokázali dostat do tempa. Obrana fungovala ještě v pořádku, ale nehráli jsme naše tempo, brzdili jsme přechodovou fázi a v naší hře byla určitá nervozita. Naštěstí ve druhém poločase se kluci uvolnili a už jsme hráli naší házenou. Myslím si, že jsme zvládli náročný zápas. Ve druhé půli už tam byly momenty, na které se dobře dívalo. Každopádně mám velkou radost, že poslední zápas jsme zvládli vítězně. Musím poděkovat fanouškům, kteří přišli, a vytvořili nám domácí atmosféru, a hlavně za celou sezonu, kdy nás povzbuzovali nejen v domácím prostředí, ale i na venkovních utkáních, což si myslím je docela rarita. Poděkování patří samozřejmě i chlapcům za celoroční práci. Teď si trochu odpočineme a potom už nás čekají nové výzvy, nové cíle a doufám, že na to budeme dobře připraveni.“

13. KH Kopřivnice 26 4 0 22 673:833 8
  14. Sokol Telnice 26 2 1 23 655:952 5 (Josef Tůma, SNV – foto: Natalie Jagelská)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)