HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

V prvoligovém mladším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Matěj Karban

HÁZENÁ MLADŠÍ DOROST – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | SOKOL NOVÉ VESELÍ S HRÁČEM JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU MATĚJEM KARBANEM

Mladší dorost vstoupil do utkání dobře a ujal se vedení 3:0, což určilo ráz celého utkání. Hosté se sice drželi na dostřel, na konci první půle však dokázal domácí tým odskočit až na šest branek. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, novoveselští hráči nepřipustili drama a došli si doma pro zasloužené dva body.

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Nové VeselíPrvoligové dorostenecké týmy sehrály v neděli 19. března 2023 zápasy v rámci 19. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě, kde vyzvaly týmy HBC Jičín. Mladší dorost vstoupil do utkání dobře a ujal se vedení 3:0, což určilo ráz celého utkání. Hosté se sice drželi na dostřel, na konci první půle však dokázal domácí tým odskočit až na šest branek. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, novoveselští hráči nepřipustili drama a došli si doma pro zasloužené dva body.

Zápas staršího dorostu byl od úvodních minut mnohem vyrovnanější. Po patnácti minutách se sice domácí tým dokázal urvat na čtyři branky, pak přišla ovšem hluchá pasáž a soupeř se dotáhnul na remízu. Sokolský tým se však oklepal a do poločasu už šel s pětibrankovým vedením. Druhý poločas pokračoval v rychlém tempu. Náskok šesti branek novoveselského týmu dokázal soupeř sérií branek znovu stáhnout a mohlo se zdát, že je zaděláno na drama. To však Sokol nedopustil a došel si pro výhru o čtyři branky.

V mladším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Matěj Karban.

Mladší dorost:

Sokol Nové Veselí – HBC Jičín 35:29 (15:10)

Sestava a branky Nového Veselí: Pleva, Jurek – Horáček 7/2, Kakač 7, Koníček 6, Karban 5, V. Sobotka 4, Uchytil 3, Navrátil 1, Danihel 1, Do. Dlouhý 1, Finsterle, Kourek, Vaněk, Novotný, Chalupa. Trenér: Róbert Barta.

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Jičín je určitě nepříjemný soupeř, o čemž jsme se sami přesvědčili v prvním zápase na jejich domácí půdě. I proto jsme chtěli do tohoto zápasu vstoupit s velkým nasazením a kvalitní hrou. Myslím si, že první poločas jsme podali slušný výkon, chyběly mi v něm možná více góly z první a z druhé vlny, neboť v obraně i brance jsme na to měli slušný výkon. Druhý poločas jsme už byli na hřišti určitě dominantnější. Soupeř nás trošku přibrzdil vysunutou obranou, ale časem jsme se na to adaptovali, a nenechali jsme nic náhodě. Jsem rád, že do zápasu se zapojilo všech 16 hráčů a dokázali jsme hlavně sami sobě, že ten zápas, který jsme odehráli v Jičíně, nebyla naše pravá tvář.“

14. Sokol Telnice 19 1 1 17 467:723 3

Program: Dorostence čekají zápasy na půdě soupeře. V sobotu 25. března 2023 vyzvou od 12 a 14 hodin dorostenecké týmy HCB Karviná.  (Josef Tůma, SNV – ilustrační foto: Josef Tůma)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)