V prvoligovém mladším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Matěj Karban

SOKOL NOVÉ VESELÍ S HRÁČEM JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU MATĚJEM KARBANEM

Mladší dorostenci sehrály 10. kolo 1. ligy v HK Baník Most. První poločas zápasu byl vyrovnaný, ovšem vstup do druhé půle se hostujícím hráčům vůbec nepovedl a museli stahovat až pětibrankový náskok domácích. Do konce zápasu si oba týmy vybojovaly náskok dvou branek, ale navzájem vždy dokázaly reagovat. Poslední minuty ovšem patřily domácím, kteří vyrovnali na 37:37, v závěrečné sekundě dokázali i vyhrát.

Úvaly, MostDorostenecké týmy sehrály v neděli 27. listopadu 2022 10. kolo 1. ligy mladších i starších dorostenců na půdě soupeřů! Mladší dorostenci se vydali na dalekou cestu k soupeři HK Baník Most. První poločas zápasu byl vyrovnaný, ovšem vstup do druhé půle se hostujícím hráčům vůbec nepovedl a museli po úvodní čtyřminutovce stahovat až pětibrankový náskok domácích. Oddechový čas vrátil hosty do zápasu a skóre se postupně vyrovnalo. Do konce zápasu si oba týmy vybojovaly náskok dvou branek, ale navzájem vždy dokázaly reagovat. Poslední minuty ovšem patřily domácím, kteří vyrovnali na 37:37. Stejně jako poslední sekundy, kdy z poslední akce vteřinu před koncem dokázali domácí skórovat, a berou tak dva body. Starší dorostenci vstoupili do zápasu na půdě TJ Sokol Úvaly velmi dobře a hned od úvodních minut začali postupně budovat svůj náskok. Do poločasu šel hostující tým s vedením o osm branek. Druhý poločas pokračoval v nastaveném tempu, hosté nedali domácím šanci a svůj náskok naopak ještě navyšovali až na konečných 22:36.

V mladším dorostu Nového Veselí hraje zručský házenkář Matěj Karban.

Mladší dorost:

Baník Most – Sokol Nové Veselí 38:37 (18:17)

Sestava a branky Nového Veselí: Pleva, Jurek – Horáček 10/2, Karban 10, Kakač 7, Koníček 7, Finsterle 2, Do. Dlouhý 1, Navrátil, Danihel, Kourek, Vaněk. Trenér: Róbert Barta.

14. Sokol Telnice 10 0 1 9 235:401 1

Program: V dalším kole se dorostenecké týmy Nového Veselí znovu představí na domácí půdě. Mladší i starší dorostenci přivítají v ZDT Aréně týmy KH Kopřivnice. Kromě toho čeká dorostenecké týmy ještě jedna předehrávka, a to 12. kola dorosteneckých soutěží na palubovce týmů Lovci Lovosice – ve středu 30. listopadu. (Josef Tůma, SNV – ilustrační foto: Josef Tůma)