V družstvu mladšího dorostu Nového Veselí hrají zručští odchovanci Jan Tůma s Matějem Karbanem

Zručští odchovanci v celku Nového Veselí Jan Tůma s Matějem Karbanem obsadili na turnaji Kempa Cupu 2021 druhé místo

Sokol Nové Veselí s odchovanci zručské Jiskry

Nové Veselí – O uplynulém víkendu, 3. až 5. září, se v novoveselské ZDT Aréně uskutečnil tradiční turnaj dorosteneckých kategorií Sokol Kempa Cupu 2021, který byl obvykle pořádán vždy v lednu na úvod nového roku. Vzhledem ke covidové pandemii byli pořadatelé nuceni letošní ročník odložit, ale byli velmi rádi, že o něj nepřišli a mohli turnaj uspořádat v „náhradním“ zářijovém termínu.

Složení letošních skupin:

Skupina A – starší dorost (U19): TJ Sokol Nové Veselí, TJ Sokol Nové Veselí – muži B, Talent Plzeň, HC Dukla Praha

Skupina B – mladší dorost (U17): TJ Sokol Nové Veselí, NEKA (Maďarsko), Talent Plzeň, HC Dukla Praha

Výsledky skupiny B:

Nové Veselí – Plzeň 28:26, Dukla Praha – NEKA 34:34, Dukla Praha – Nové Veselí 24:37, NEKA – Plzeň 34:25, Nové Veselí – NEKA 27:32, Plzeň – Dukla Praha 25:35

Konečné pořadí U17: 1. NEKA (Maďarsko) 5 bodů, 2. Sokol Nové Veselí 4 body, 3. Dukla Praha 3 body, 4. Talent Plzeň 0 bodů

Sestava U17: A. Tůma, Jurek – J. Tůma, Honc, Říha, Havlíček, Chvátal, Svoboda, Kakač, Dlouhý, Erbes, F. Tůma, Horáček, Karban, Melichar, Koníček.

Jak hodnotí výkony mladších dorostenců hlavní trenér Róbert Barta?

„Letošní ročník Sokol Kempa Cupu byl jak po organizační, tak po herní stránce velice náročný. Původně jsme plánovali turnaj odehrát s 8 týmy v obou kategoriích, ale covidové opatření neumožnily vycestovat zahraničním mančaftům na náš už tradiční turnaj. Jsme rádi, že aspoň v kategorii mladšího dorostu jsme měli zahraničního soupeře, maďarský tým NEKA (Národní házenkářská akademie Maďarska). Turnaj jsme nezačali nejlíp. V zápase proti Plzni chyběla z naší strany energie, nasazení. V obraně jsme byli málo agresivní a dostávali jsme zbytečné dvouminutové tresty. Frustraci jsme přenášeli do útočné fáze hry, což znamenalo zbytečné chyby a nepřesnou koncovku. Zápas jsme sice vyhráli 28:26, ale s předvedeným výkonem, a hlavně přístupem, jsem vůbec nebyl spokojený.

V druhém zápase proti pražské Dukle vyběhlo na palubovku vyměněné družstvo. Kluci bojovali o každý míč, vytvořili skvělou zápasovou atmosféru. Díky kvalitní obraně jsme dávali jednoduché branky z přechodů a hned v úvodu utkání jsme si vybudovali výraznější náskok (11:4). Nejvíc mě potěšilo, že jsme Dukle nedovolili vrátit se zpět do zápasu a náš náskok jsme postupně zvyšovali. V letošní sezóně to byl z naší strany nejkvalitněji odehraný zápas.

V neděli nás čekal těžký soupeř z Maďarska, NEKA. Do zápasu jsme šli opět s velkou energií, jenom za stavu 5:3 jsme nevyužili 3-4 vyložené šance na to, abychom soupeřovi odskočili. Naopak, oni své šance nekompromisně proměňovali a otočili skóre ve svůj prospěch a do 50 minuty si dokázali hlídat dvougólové vedení. V 55. minutě se nám povedlo vyrovnat skóre, a zdramatizovat zápas. V posledních minutách zápasu jsme naše útoky nezakončovali úspěšně, a ani otevřená obrana nepřinesla očekávaný efekt, což znamenalo na závěr zápasu největší rozdíl ve skóre. Kluci ale bojovali do poslední minuty, ukázali charakter a vůli.

Myslím si, že Sokol Kempa Cup byl dobrým závěrem přípravy na letošní sezónu. Potěšili mě některé individuální výkony, ale největší radost mám z našeho projevu, jak jsme se doma v posledních dvou zápasech odprezentovali. Soudržný kolektiv, který bojuje a vloží do zápasu to „srdíčko“ – právě to nám chybělo na turnaji v Lipsku.“ (SNV, jot – foto: Josef Tůma, Anička Pajerová, Kateřina Tůmová)