V družstvu mladšího dorostu Nového Veselí hrají zručští odchovanci Jan Tůma s Matějem Karbanem

HÁZENÁ | SOKOL NOVÉ VESELÍ S ODCHOVANCI JISKRY ZRUČ NAD SÁZAVOU JANEM TŮMOU A MATĚJEM KARBANEM

Nové VeselíMladší dorostenci Sokola Nového Veselí nastoupili ve Sportovní hale v Novém Veselí k sedmému mistrovskému utkání první ligy – nadstavby 2021/22. Přivítali vedoucí celek soutěže – Sokol Ostrava.

V družstvu Nového Veselí hrají zručští odchovanci Jan Tůma s Matějem Karbanem. V mistrovském utkání se po zranění a dlouhodobější nemoci do hry dostali, ale neskórovali.

Sokol Nové Veselí: ,,V sobotu 30. dubna 2022 sehrály oba naše dorostenecké týmy 7. kolo v rámci nadstavby – mistrovské části svých dorosteneckých soutěží. Mladší a starší dorostenci sehráli poslední zápasy na domácí půdě v aktuální sezóně. Mladší dorost změřil síly s vedoucím týmem tabulky mladšího dorostu TJ Sokol Ostrava. Náš tým bohužel srážela nízká úspěšnost střelby a technické chyby, které už v poločase znamenaly vedení soupeře o šest branek. Hráči bojovali, několikrát se dokázali dotáhnout na rozdíl dvou branek, bohužel to na hosty nestačilo.“ V sobotu 7. května 2022 sehrají oba naše dorostenecké týmy poslední kolo svých soutěží a to na půdě HC Zubří.“

Sokol Nové Veselí – Sokol Ostrava 29:34 (12:18)

Sestava a branky Nového Veselí: A. Tůma, Jurek – Erbes 3/1, Honc 6, Dlouhý 6, J. Tůma, Karban, Svoboda 1, F. Tůma 1, Říha 1, Havlíček 1, Koníček 2, Chvátal 3, Horáček 6. Trenér: Róbert Barta.

Róbert Barta: „Druhý zápas v řadě jsme inkasovali nad 30 branek, s čímž určitě nemůžeme být spokojení. Minulý zápas proti HAOLKu jsme to ještě dokázali vykompenzovat vysokou efektivitou v útočné fázi hry, bohužel tentokrát naše produktivita v zakončení nebyla ani nad 50%. Rozhodně jsme nezvládli vstup do utkání. Dovolili jsme soupeři vypracovat si pohodlný polštář (4:10), který udrželi do konce prvního poločasu. V 44. minutě jsme se přiblížili na rozdíl dvou branek, ale to bylo z naší strany maximum. I když jsme měli slabou úspěšnost střelby, myslím si, že zápas jsme prohráli v obraně. Na kontaktech 1:1 jsme nebyli dostatečně důrazní a problémy jsme měli i ve spolupráci spojka – křídlo. Celkově náš herní projev splnil vyšší standard jenom v určitých úsecích, a to je proti tak kvalitním celkům, jako Ostrava málo. Poslední zápas této sezóny odehrajeme v Zubří, kde nás určitě nečeká nic jednoduchého. Se sezónou se chceme rozloučit vítězně a dovolím si tvrdit, že vývoj utkání máme ve vlastních rukách. Bude to chtít od nás kvalitní KONSTATNÍ výkon od začátku až do konce zápasu.“

8. Sokol Úvaly 14 0 1 13 269:472 1

Postup ze základní části divize Čechy: Talent JS Plzeň A, Cargo HBC Jičín, Sokol Nové Veselí, Lovci Lovosice A

Postup ze základní části divize Morava: HC Zubří, Sokol Ostrava, Házenkářská Akademie Olomouckého kraje, HBC Karviná

7. Cargo HBC Jičín 7 1 0 6 339:395 8
  8. HCB Karviná 7 1 0 6 328:413 2 (jot – foto: Josef Tůma)

FOTOREPORTÁŽ NA RAJČETI ZDE: (kliknout na foto, poté prohlížet pomocí šipek nebo dát foto v levém horním rohu na celou stránku a spustit prezentaci)