Starší žáci Jiskry získali v Kolíně tři body, o jeden se připravili velice špatnou střelbou s domácím celkem

Starší žáci Jiskry výrazným rozdílem porazili Příbram, s Kolínem se rozešli remízou po velmi špatně odehraném druhém poločase

V dalším kole zajíždí starší žáci do Příbrami k utkání s Vršovicemi a Mělníkem

Kolín – Starší žáci oddílu házené TJ Jiskra Zruč nad Sázavou odehráli 3. kolo mistrovského ročníku středočeské ligy v Kolíně s celky domácího HC a Příbramí.  V letošním ročníku startuje 14 týmů (každý s každým). Hrací doba byla 2 x 20 minut s 10 minutovou přestávkou.

HC Kolín – Jiskra Zruč nad Sázavou 25:25 (11:15), sestava a branky Jiskry: sestava a branky Jiskry: Bernard – Pajer 7, Edr 4, Hoang, Kováč, Surmay, Budínský 12/4, Sixta 2, Dudák, Forejt. Trenér: Lukáš Kafka.

Statistiky utkání – napomínání: 1/0, vyloučení: 2/0. Branky ze sedmiček: 4/2, rozhodčí: Matěj Radník, Lukáš Poulíček.

Spartak Příbram – Jiskra Zruč nad Sázavou 16:50 (5:30), sestava a branky Jiskry: Bernard – Pajer 10, Edr 7, Hoang 1, Kováč 8, Surmay 1, Budínský 17, Sixta 2, Dudák 2, Forejt 2. Trenér: Lukáš Kafka.

Lukáš Kafka, trenér: ,,Zápas s Kolínem se nám ze začátku moc nevedl, domácí se dostali do vedení o tři branky a lehce nás přehrávali (nehráli jsme svoji hru). Poté přišlo pár momentů, které donutili kolínského trenéra svolal své hráče k timeoutu. To nám hrálo do karet, kluky jsem povzbudil a řekl, aby hráli svou hru a nebrali to moc na sebe. Po poradě se nám dařilo, šestibrankovou šňůru přerušil jeden gól domácích. Chlapci ale pokračovali ve střelecké pohodě a vsítili dalších osm branek. Odskočili do vedení 21:11, ale co se stalo potom, nikdo neuvěří. Šance se jim nedařilo proměňovat, trefovali gólmana domácího celku. To přímo nahrávalo kolínským útočníkům na rychlé protiútoky, ze kterých začali skóre rychle stahovat. Okamžitě jsem reagoval timeoutem, bohužel to nepomohlo. Kolín nás přehrával a v poslední minutě na nás vytáhnul osobní obranu. Kluci začali dělat pro mě nepochopitelné chyby (na osobní obranu jsme zvyklí), moc se báli, že přijdou o slušný výsledek. A taky přišli. Domácí tým v posledních vteřinách vyrovnal na konečný stav 25:25.

Bylo dobré, že nás čekal v dalším střetnutí lehčí soupeř. Kluci byli pod psychickým tlakem, klopili hlavy a nebyla s nimi řeč. V průběhu zápasu s Příbramí si ale zlepšili chuť a Spartak vyprovodili padesátigólovým přídělem.

Z turnaje bych vypíchnul jen to, že jsme dostali tvrdou lekci v podobě pocitu vyhraného střetnutí. Ale utkání končí až v momentě, kdy rozhodčí pískne konec.“