Starší žáci Jiskry jednou vyhráli, v dalších dvou zápasech body nezískali

HÁZENÁ STARŠÍ ŽÁCI – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | Starší žáci Jiskry v Hostivicích dvakrát prohráli (s domácími a Úvaly A) a jednou vyhráli (TJ Kobylisy)

V dalším kole zajíždí starší žáci do Příbrami k utkání s místním Spartakem a HC Kolín

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Hostivice – Starší žáci oddílu házené TJ Jiskra Zruč nad Sázavou zajížděli v 9. kole mistrovského ročníku středočeské ligy do Hostivic, kde se utkali s celky: Lions Hostivice, Sokol Úvaly A a TJ Kobylisy. V letošním ročníku startuje 14 týmů (každý s každým). Hrací doba byla 2 x 20 minut s 10 minutovou přestávkou. S Hostivicemi a Úvaly A byla znát věková a fyzická převaha soupeře. S Kobylisy to bylo obráceně.

Jiskra Zruč nad Sázavou – TJ Kobylisy 33:12 (19:7), sestava a branky Jiskry: Bernard – Edr, Dudák 1, Pustka, Sixta 9, P. Forejt 3/1, Smejkal 1, Kováč 8, Pajer 1, Budínský 10. Trenér: Lukáš Kafka. Vedoucí mužstva: Jaroslav Zeman.

Statistiky utkání – napomínání: 0/1, vyloučení: 2/4. Branky ze sedmiček: 1/0, rozhodčí: Hladík Petr, Vejvar Lukáš.

Lions Hostivice – Jiskra Zruč nad Sázavou 37:22 (18:12), sestava a branky Jiskry: Bernard – Edr 2, Dudák, Pustka 1, Sixta 4, P. Forejt,  Smejkal 2, Kováč 1, Pajer 5, Budínský 7. Trenér: Lukáš Kafka. Vedoucí mužstva: Jaroslav Zeman.

Jiskra Zruč nad Sázavou – Sokol Úvaly A 17:29 (11:11), sestava a branky Jiskry: Bernard – Edr 3, Dudák 1, Pustka 1, Sixta 3, P. Forejt,  Smejkal 1, Kováč 1, Pajer 1, Budínský 6. Trenér: Lukáš Kafka. Vedoucí mužstva: Jaroslav Zeman.

Jaroslav Zeman: ,,I přes výraznou fyzickou převahu soupeře dokázali házenkáři Jiskry v prvním poločase statečně držet tempo a chvíli před jeho koncem vést 11:9. Později se projevila fyzická převaha staršího soupeře. Byla to skvělá příležitost pro zručské hráče ke sbírání zkušeností. Proti zručským házenkářům si v dresu Úval zahrál Štěpán Švarc, syn legendy zručské házené Petra Kalmána Švarce. Petr po utkání pochvalně okomentoval výkon a herní styl Tobiáše Sixty. Dařilo se gólmanovi Dominiku Bernardovi. Oslabením týmu bylo nenastoupení Jaromíra Zemana pro nemoc a zranění Felixe Pustky od poloviny zápasu.“

Družstvo Hudlic hraje mimo soutěž, jejich výsledky se do tabulky nezapočítávají.