Starší žáci Jiskry jednou vyhráli, podruhé body nezískali

Starší žáci Jiskry porazili Poděbrady, ale nestačili na domácí béčko Úval

V dalším kole zajíždí starší žáci do haly v Kobylisích k utkání s domácí TJ

Úvaly – Starší žáci oddílu házené TJ Jiskra Zruč nad Sázavou odehráli 5. kolo mistrovského ročníku středočeské ligy v Úvalech s béčkem domácího Sokola a Házenou Poděbrady. V letošním ročníku startuje 14 týmů (každý s každým). Hrací doba byla 2 x 20 minut s 10 minutovou přestávkou.

Sokol Úvaly B – Jiskra Zruč nad Sázavou 26:13 (14:6), sestava a branky Jiskry:  Bernard – Pajer 1, Pustka 3, Edr 2, Smejkal, Zeman 2, Kováč 1, Surmay, Budínský, Sixta 2, Dudák 1, Forejt 1, Hoang. Trenér: Václav Starý. Vedoucí týmu: Lukáš Kafka, Karel Růžička.

Statistiky utkání – napomínání: 1/1, vyloučení: 2/0. Branky ze sedmiček: 0/0, rozhodčí: Hladík Petr – Průžek Jaroslav.

Házená Poděbrady – Jiskra Zruč nad Sázavou 20:27 (11:17), sestava a branky Jiskry:  Bernard – Pajer 7, Pustka 4, Edr 4, Smejkal, Zeman 4, Kováč, Surmay, Budínský 7/2, Sixta 1, Dudák, Forejt, Hoang. Trenér: Václav Starý. Vedoucí týmu: Lukáš Kafka, Karel Růžička.

Statistiky utkání – napomínání: 1/0, vyloučení: 6/1. Branky ze sedmiček: 0/2, rozhodčí: Hladík Petr – Vejvar Lukáš.

Lukáš Kafka: ,,S Poděbrady nás trápilo zakončování, jako vždy, ať už trefování gólmana nebo tyče a břevna. Proti Úvalům jsme si vyzkoušeli, jaké to je hrát proti mnohem lepšímu zrcadlu, hráli stejný typ obrany (vytaženou) a rychlé útoky. Na hřišti nám nedali ani centimetr. Ve druhém poločase jsme začali praktikovat hru v sedmi, která donutila Úvaly zatáhnout obranu, jenže (bohužel) kvůli neproměněným šancím se skóre nezměnilo. Utkání nám ukázalo nové způsoby, ve kterých se můžeme zdokonalovat.“