HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Starší žáci Jiskry jednou vyhráli, podruhé body nezískali

HÁZENÁ STARŠÍ ŽÁCI – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | Starší žáci Jiskry ve Vršovicích jednou vyhráli, na domácí tým nestačili

V dalším kole zajíždí starší žáci do Poděbrad k utkání s místním oddílem Házená a Sokolem Úvaly B

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Praha Vršovice – Starší žáci oddílu házené TJ Jiskra Zruč nad Sázavou zajížděli v 11. kole mistrovského ročníku středočeské ligy do Vršovic, kde se utkali s celky: Sokol Vršovice a Házená Mělník. V letošním ročníku startuje 14 týmů (každý s každým). Hrací doba byla 2 x 20 minut s 10 minutovou přestávkou.

Sokol Vršovice – Jiskra Zruč nad Sázavou 31:21 (15:10), sestava a branky Jiskry: Bernard – Edr, Dudák 3, Pustka 1, Sixta 6, Pajer 4, Budínský 6/1, Dan Hoang, Zeman 1, Forejt. Trenér: Lukáš Kafka. Vedoucí mužstva: Jaroslav Zeman.

Statistiky utkání – napomínání: 1/0, vyloučení: 2/1. Branky ze sedmiček: 1/1, rozhodčí: Mühlpachr Radek – Ransdorf Jakub.

Lukáš Kafka, trenér: ,,Nejprve jsme se utkali s domácím týmem, bohužel se nám zápas vůbec nepovedl. Kluci na úvod zahodili několik dobrých šancí, čehož soupeř využil ve vlastní prospěch a vybudoval si tím menší náskok. Mělo to velký vliv na naši týmovou morálku, se kterou bojujeme od začátku sezóny. Díky tomu nám pomalu soupeř odskakoval ve skóre, nutno podotknout, že měl fyzickou převahu a proti takovému soupeři se těžko hraje. Chlapci si tolik nevěří, a to je vidět na konečné hře. Pozitivní hodnocení tohoto zápasu se těžko hledá, ale něco se přeci jen najde, například skvělý výkon brankáře Bernarda, který v brance čaroval. Dále občas zafungovala obrana a hra na dva pivoty, kterou se stále učíme. Poté se mi líbila bojovnost některých mladších žáků, která často převyšuje bojovnost žáků starších. Konečné moje hodnocení je takové, že kluci nešli do zápasu s tím, že by chtěli vyhrát, a to bylo zásadní.“

Házená Mělník – Jiskra Zruč nad Sázavou 23:41 (7:17), sestava a branky Jiskry: Bernard – Edr 7, Dudák 3/1, Pustka 4, Sixta 4, Pajer 10, Budínský 6/1, Dan Hoang, Zeman 7, Forejt. Trenér: Lukáš Kafka. Vedoucí mužstva: Jaroslav Zeman.

Lukáš Kafka, trenér: ,,Mezi zápasy jsme s vedoucím týmu klukům důrazně promluvili do duše, že mají na to hrát daleko lépe a umí hrát hezčí házenou. Také jsem jim důrazně řekl, ať do druhého zápasu dají všechno.

Naštěstí se kluci sebrali, nadšení a nasazení se v druhém zápase zlepšilo, což bylo znát od prvních minut. Začali jsme budovat brankový náskok, obrana fungovala, tak jak měla, rychlý útok se zlepšil o sto procent. Bojovnost byla vidět u všech hráčů, naštěstí toto nasazení zůstalo po celý zápas, samozřejmě s menšími zaváháními. Udržet stoprocentní koncentraci po celý zápas je asi nemožné. Tak jako v prvním zápase se špatně hledalo něco pozitivního, tak v tomto utkání se hledala zase o něco hůř negativita. Mluvit se o nich ale musí, nejvíce mi vadila zaujatost vůči rozhodčím. Neměli by si dovolit vůči sudímu křivé slovo. Dalším minusem byla občas vlažná obrana, na které také stále pracujeme a snažíme se v ní zlepšit, aby kluci bránili víc jako tým a nezalekli se fyzicky vyspělejších týmů.“

Družstvo Hudlic hraje mimo soutěž, jejich výsledky se do tabulky nezapočítávají.