HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Sportovní tábor mládežnických družstev Jiskry ve Zbraslavicích se líbil

Házenkářský tábor U Starého rybníka ve Zbraslavicích je minulostí

Soustředění mladých házenkářů Jiskry se vydařilo

Zbraslavice – Oddíl házené Jiskry Zruč nad Sázavou uspořádal ve druhém srpnovém týdnu sportovní tábor pro svá mládežnická družstva. Jednalo se o pátý ročník, tábor byl sedmidenní a účastnilo se ho 37 dětí a 10 trenérů.

Jindřich Pustka, předseda oddílu: ,,Ke Starému rybníku jsme se po dobré zkušenosti vrátili zase po roce a chceme se tam vrátit i v roce příštím.“

Areál nabízí spoustu zajímavých aktivit, kterými jsou třípatrové centrum vysokých lan, lezecká stěna, lukostřelba atd. Počasí bylo převážně velmi vhodné ke koupání. V areálu se nachází pláž s molem a loděnicí a zde si děti užívaly vodní radovánky včetně jízdy na nafukovacích kajacích, paddleboardech a nafukovacích člunech. Hodně také využívaly trampolínu.

Další výhodou areálu jsou tři tělocvičny a nedaleká sportovní hala základní školy ve Zbraslavicích. Takže za nepřízně počasí se dá klidně v suchu třikrát denně trénovat.

Co na zručském kempu nikdy nechybělo, je jízdní kolo. Lesy v okolí Zbraslavic nabízí příznivé profily tratí na zpevněných lesních cestách, kde nejezdí žádná auta, a tak i s těmi nejmenšími není problém ujet 20 km za odpoledne. Oblíbenými cíli byly rozhledna v Bohdanči, rybník Vidlák, hrad Sion nebo zmrzlina v Černínech. Starší žáci a mladší dorostenci ujeli i 50 km za dopoledne, a tak důležitou výbavou trenérů v této kategorii bylo elektrokolo, jízdní řád vlaků a servisní vozidlo.

Na závěr tábora nechybělo opékání buřtů za hudebního doprovodu Jindry.

Jindřich Pustka, předseda oddílu: ,,Poděkování si zaslouží trenéři Martin Hejl, Lukáš Kafka, Jiří Kubánek, Karel Růžička, Václav Starý, Petr Felis ml., Pavel Vrzáček, Jiří Dolejší, Jan Svoboda a já. Gratulace patří především všem nejmenším dětem, které byly poprvé týden bez svých rodičů. Ještě hůře to nesly jejich maminky.“ (jot – foto: Josef Tůma, Jindřich Pustka, Lukáš Kafka)

FOTOREPORTÁŽ NA RAJČETI ZDE: (kliknout na foto, poté prohlížet pomocí šipek nebo dát foto v levém horním rohu na celou stránku a spustit prezentaci)

Facebook Comments

Napsat komentář