HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Sportovci v izolaci, návrat do dubna 2020 – Martin Felis hraje házenou a fotbal za zručskou Jiskru

O půl roku zpět – 21. dubna 2020

Sportovci v izolaci: Martin Felis tráví čas s manželkou a 15 měsíční dcerou, peče domácí rohlíky, první cestu uskuteční do bufetu U Krokodýla

Zákaz vycházení kvůli koronaviru zasáhl i (ne)zručské sportovce. Ti tak překvapivě mají spoustu času na dlouho odkládané činnosti i nejrůznější nečekané aktivity. Zeptali jsme se jich, jak v karanténě trénují, co kromě trénování v domácí izolaci ještě stíhají dělat a jaké bláznivé nápady už stihli realizovat.

1) Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?

Jelikož jsem nikdy nebyl na individuální sporty jako běhání, jízda na kole či fitness,  tak mi ho omezila úplně. Zrušena byla jak soutěž v házené, tak ve fotbale.

2) Co dělá sportovec a jak vůbec tráví svůj volný čas, když nefunguje jeho sportoviště a je omezený pohyb osob na veřejnosti?

První dva týdny po vyhlášení karantény jsem ještě normálně chodil do práce. A pak? Byl jsem doma a trávil čas s manželkou a 15 měsíční dcerou. Jsou to nejlepší tři týdny, co si pamatuji. Dá se říct, že si to užívám. Nejsme stále doma, chodíme samozřejmě na ozdravné procházky.

3) Jak se udržujete v kondici? Jak trénujete?

Nejsem ten správný vzor v následování. Nijak, ale říkám si, že už začnu, zítra. Vlastně jsem byl s bráchou dvakrát na tenise. Lepší než nic.

4) Jaký domácí trénink byste doporučil ostatním?

Co se týká fyzičky, každý asi zná kliky, dřepy, atd. Ale myslím, že se dá zaměřit hodně na psychickou sílu, pro sportovce neméně podstatnou věc.

5) Co vás karanténa naučila?

Péct domácí rohlíky, pizzu z kynutého těsta a také se dám do houskových knedlíků, tak uvidíme. Ale asi mě nenaučila nic.

6) Co kromě trénování v domácí izolaci ještě stíháte?

Užívám si dny s rodinou. To mi stačí.

7) Stihli jste už realizovat nějaké bláznivé nápady?

Upekl jsem ty rohlíky, jo byly fakt dobrý, čestně.

8) Kolik vlastníte roušek? Zkusil jste ušít vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?

Ještě máme čtyři jednorázové plus asi deset látkových. Já nešil, mám levé ruce, ale manželka ušila nám, nejbližší rodině a pro známou, která je zdravotní sestra. Kolem sedmdesáti roušek.

9) Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?

Až se zase bude moci cestovat, hned si sbalím to nejdůležitější a vyrazím poznávat prehistorická zvířata a začnu U Krokodýla.

10) Co byste vzkázal fanouškům?

Jestli mám nějakého fanouška, tak bych mu za to chtěl upřímně poděkovat a zeptat se ho, jestli není pomýlený. Co se týká fanoušků Jiskry, u házené si nejsem jistý, zda se bude další ročník přihlašovat. Největšími fanoušky nás dospělých jsou zručští mladí hráči, stejně tak fandím já jim. Těším se, až dorostou a zahrajeme si společně, jsou skvělí.

Děkuji za rozhovor.

Připravil: Josef Tůma, foto: autor

FOTOGRAFIE:

 

Facebook Comments

Napsat komentář