HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Sportovci v izolaci, návrat do dubna 2020 – Jan Tůma hraje házenou za zručskou Jiskru a Sokol Nové Veselí

O půl roku zpět – 25. dubna 2020

Sportovci v izolaci: Jan Tůma stihl uklidit pokojíček, prověřit playstation, pomáhá rodičům, těší se na spoluhráče

Omezený pohyb osob na veřejnosti kvůli koronaviru zasáhl i (ne)zručské sportovce. Ti tak překvapivě mají spoustu času na dlouho odkládané činnosti i nejrůznější nečekané aktivity. Zeptali jsme se jich, jak v karanténě trénují, co kromě trénování v domácí izolaci ještě stíhají dělat a jaké bláznivé nápady už stihli realizovat.

1) Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?

Řekl bych, že dost. Sice se může na venkovní sportoviště, ale do haly, kde trávím několik hodin denně, ne. Hlavně mám rád kolektivní sporty a ty jsou nyní mimo provoz.

2) Co dělá sportovec a jak vůbec tráví svůj volný čas, když nefunguje jeho sportoviště a je omezený pohyb osob na veřejnosti?

Chodím běhat do zámeckého parku, ten není zavřený. Mám rovněž připravený plán, podle kterého doma provádím posilovací cviky. Také rád pomůžu rodičům.

3) Jak se udržujete v kondici? Jak trénujete?

Jak jsem již uvedl, chodím běhat do zámeckého parku, s přítelem sestry rád cvičím a posiluji doma i na venkovním prostranství před barákem.

4) Jaký domácí trénink byste doporučil ostatním?

Doporučil bych cvičit s vlastním tělem. Koho to nebaví, tak si může jít zaběhat. Záleží pouze na každém.

5) Co vás karanténa naučila?

Naučila mne sedět doma na gauči a být tzv. zavřený. Dříve jsem to moc neuměl, pořád jsem někde ,,lítal“ venku nebo na hřišti.

6) Co kromě trénování v domácí izolaci ještě stíháte?

Pomáhám rodičům. Mamce v kuchyni s vařením, taťkovi v dílně a na zahradě. Také stíhám hrát FIFU na playstationu. Dost času mi rovněž zabere učení.

7) Stihli jste už realizovat nějaké bláznivé nápady?

Ano, stihl, uklidit si pokojíček.

8) Kolik vlastníte roušek? Zkusil jste ušít vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?

Vlastním dvě roušky a nejraději mám tu SLÁVISTICKOU. Šít jsem je raději nezkoušel, přišil bych si ruce, protože obě dvě mám na tuto práci levé. Slávistickou roušku jsem dostal od paní Kovářové, za to jí moc děkuji.

9) Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?

Až vše pomine, těším se na spoluhráče z házené, na společné tréninky a podzimní mistrovské soutěže. Také rád navštívím ostatní zručské sportoviště.

10) Co byste vzkázal fanouškům?

Nemyslím si, že nějaké mám. Pokud ano, chci jim vzkázal, ať jsou zodpovědní. A pokud jsou někteří mí fanoušci sportovci, tak ať běhají, cvičí a udržují si svoji kondičku na nastávající sezonu. Hlavně to musíme všichni vydržet.

Děkuji za rozhovor.

Připravil: Josef Tůma, foto: autor, Libor Karban (1)

FOTOGRAFIE:

Facebook Comments

Napsat komentář