HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Prague Handball Cup 2022 – 29. ročník (14. – 18. dubna 2022)

Prague Handball Cup je největší mezinárodní halový turnaj v házené pro mládež pořádaný každoročně o velikonočních svátcích v Praze, hlavním městě České republiky

Do Prahy bylo nominováno za tým minižáků Jiskry Zruč nad Sázavou 12 hráčů – Bělina Matěj, Forejt Patrik, Hoang Le Hai Dang, Hrabánek Kryštof, Kirňák Matěj, Klečák František, Kováč Michal, Mach Štěpán, Pustka Felix, Shrobanets Mykola, Sixta Tobiáš, Vorlíček Václav

Praha, Zruč nad Sázavou – Turnaj se hraje ve více než 25 halách po celé Praze. Většina hal má hřiště oficiálních mezinárodních rozměrů, na menších hřištích mohou hrát pouze kategorie D a E.

Turnaj Prague Handball Cup je pořádán pravidelně již od roku 1992 a pro každý jeho ročník byl vytvořen unikátní vizuální styl.

V letošním ročníku startuje 377 týmů z 15 států v deseti kategoriích. Zručští minižáci startují v kategorii ME – 19 celků. Účastnici byli rozděleni do třech skupin, Jiskra hraje v ME01.

HISTORIE

  • V roce 2020 bylo na turnaj přihlášeno 571 týmů z 24 zemí a 239 rozhodčích z celého světa. 29. ročník turnaje se bohužel nemohl uskutečnit z důvodu celosvětové koronavirové pandemie a byl přesunut na rok 2022.
  • 28. ročníku turnaje Prague Handball Cup 2019 se zúčastnilo 635 družstev z 29 zemí celého světa (Belgie, Bulharska, České republiky, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Holandska, Chorvatska, Itálie, Izraele, Kanady, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Mexika, Německa, Norska, Rakouska, Rumunska, Ruska, Řecka, Slovenska, Slovinska, Srbska, Švédska, Švýcarska, Ukrajiny a Velké Británie). Bylo sehráno 2375 utkání na 44 hřištích v pražských i mimopražských halách. Zúčastnilo se jej přes 10 000 účastníků. Utkání řídilo přes 250 rozhodčích. Na organizaci se podílelo přes 300 pořadatelů. V rámci turnaje byl opět organizován seminář mladých rozhodčích EHF a semináře národních federací z České republiky, Maďarska, Rumunska, Slovenska a Švédska.

Základní část 2022 – skupina ME01

TJ Sokol Telnice

TJ Sokol Kostelec n. L.

HBC Jičín

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

TJ JM Chodov

SK Házená Polanka n. O.

Kézi UP (Maďarsko)

Základní část 2022 – skupina ME02

Házená Rokycany

TJ Sokol Úvaly

TJ Sokol Velké Meziříčí

TJ Sokol Praha Vršovice

HBC Strakonice 1921

TJ Sokol Sokolnice

Základní část 2022 – skupina ME03

HC Nový Jičín

Talent Škoda JS Plzeň

TJ Dukla Praha

Lovci Lovosice

Házená Mělník

Brixton Fire Krems&Langenlois (Rakousko)

Program utkání zručských minižáků:

pátek:

9.25 hodin s Kostelcem nad Labem (hala Braník Hamr I)

15.15 hodin s SK Polanka nad Odrou (hala Braník Hamr I)

18.10 hodin s TJ JM Chodov (hala Braník Hamr I)

sobota:

9.25 hodin s maďarským celkem Kezi UP (hala Braník Hamr III)

11.45 hodin se Sokolem Telnice (hala Braník Hamr II)

14.05 hodin s HBC Jičín (hala Braník Hamr II)

V neděli jsou na programu postupová utkání.

Nominace minižáků Jiskry na Prague 2022: Bělina Matěj, Forejt Patrik, Hoang Le Hai Dang, Hrabánek Kryštof, Kirňák Matěj, Klečák František, Kováč Michal, Mach Štěpán, Pustka Felix, Shrobanets Mykola, Sixta Tobiáš, Vorlíček Václav. Trenéři: Václav Starý, Jindřich Pustka (Josef Tůma – foto: Prague)

Facebook Comments

Napsat komentář