HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Petr Linhart se rozhodl před sezonou 2022/23 hrát za německý oddíl HCE Plauen e. V.

Petr Linhart – Jiskra Zruč nad Sázavou, Sparta Praha, Lokomotiva Plzeň, Talent Plzeň, Toulouse, Coburg, Talent Plzeň, HCE Plauen e. V.

Petr Linhart se rozhodl před sezonou 2022/23 hrát za německý oddíl HCE Plauen e. V. středoněmeckou Oberligu – podepsal smlouvu na tři roky

Zruč nad Sázavou – Narodil se 29. května 1990 v Čáslavi. S házenou začínal v roce 1995 v Jiskře Zruč nad Sázavou. V roce 2003 přestoupil do Sparty Praha, kde ve sportovní třídě dokončil poslední ročník základní školy. V Praze vystudoval na odborném učilišti obor instalatér. V roce 2007 přestoupil do dorosteneckého oddílu Lokomotiva Plzeň. V roce 2008 se zúčastnil ME dorostenců ČR, kde získal ocenění Nejlepší střelec a třikrát byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. V témže roce získal ocenění Talent roku ČR. V roce 2009 odehrál svůj první kvalifikační zápas na ME v mužské kategorii. Téhož roku obdržel cenu města Zruče nad Sázavou – Sportovní výkon roku. V roce 2010 se zúčastnil ME juniorů ČR. O rok později utrpěl vážné zranění levého kolena a byl na celou sezonu vyřazen ze hry. V roce 2014 získal opět cenu města Zruče – Sportovní výkon roku a byl nominován na cenu Sportovec roku Středočeského kraje. V roce 2015 se zúčastnil MS v házené mužů v Kataru.

Levoruký házenkář do roku 2016 hrál za Talent Plzeň. Jako křídlo předělané na ostrou spojku přestoupil v roce 2016 do francouzského Toulouse. Hned za rok se pak stěhoval do německého Coburgu, kde odehrál půl sezony, než se v zimě zranil v přípravě proti Aue. A pak už nic… Přišla nucená stopka, ostrého zápasu se dočkal až zase v roce 2020 v dresu Talentu Plzeň. Stal se mistrem ČR v roce 2021 a vicemistrem roku 2022. Poté se Petr rozhodl hrát za německý oddíl HCE Plauen e. V. středoněmeckou Oberligu – podepsal smlouvu na tři roky.

Oddíl HCE Plauen e. V. pro sezónu 2022/2023:

Nahoře zleva: Jan Richter (trenér), Karel Kvetoň, Petr Linhart, Jakub Sira, Dr. Norman Ha ßler (týmový lékař)

Prostřední zleva: Sabrina Lukas (manažer), Heiko Schuster (trenér), Jan Faith, Maximilian Kruger, Petr Jahn, David Zbiral, Bernd Grimm (manažer týmu), Christian Ulbricht (fyzio)

Dole zleva: Dominik Pecek, Marcel Gemeinhardt, Dominik Balin, Kevin Model, Tim Hujer, Maurice Thiele, Jan Kacin

Nejsou na fotce: Josef Pour, Jan Misar (jot, jof – foto: archiv Petra Linharta)

Facebook Comments

Napsat komentář