Petr Linhart hrající v německém HC Unit Plauen vyhrál s týmem Saskou ligu 2022/23 a získal Saský pohár

HÁZENÁ MUŽI – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | Bývalý zručský házenkář Petr Linhart hrající v německém HC Unit Plauen vyhrál s týmem Saskou ligu 2022/23 a získal Saský pohár

Petr Linhart skóroval v posledním utkání soutěže osmkrát, v poháru patnáctkrát

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

SASKÁ LIGA 2022/2023

Plauen – Výhrou 44:22 v posledním utkání Sachsenligy 2022/23 nad HSG Freiberg II se házenkáři HC Unit Plauen zapsali do historických knih a postoupili do Mitteldeutsche Oberligy.

HC Unit Plauen – HSG Freiberg II 44:22 (19:12)

Červenobílí jsou prvním týmem, který vyhrál všech 22 zápasů v Sachsenlize, která byla založena v roce 2010, a získal tak všech 44 možných bodů – rekord.

„Předvedený výkon byl působivý a potvrzuje dojem, že jsme byli jednoznačně nejlepším týmem v lize a dnes jsme to znovu podtrhli,“ řekl trenér Jan Richter a shrnul to: „Jsem velmi spokojený a to, že kluci hráli tak odvážně i přes jistý postup a navíc tento zápas tak jasně vyhráli, je mistrovské.“

Sestava a branky HC Plauen: Balin, Pour, Hujer – Květoň (10), Model (5), Gemeinhardt (2), Krüger (8), Linhart (8/3), Kacin, Jahn, Zbiral (1), Peček (7) Sira (3). Trenér: Jan Richter, asistent trenéra: Heiko Schuster, manažer týmu: Bernd Grimm, fyzioterapeut: Christian Ulbricht

Tabulka: viz ve foto

———————————————————————————-

Vítězové Saského poháru 2022/2023 – HC Unit Plauen

V sobotu 13. května 2023 od 17.30 hodin se uskutečnilo finále o Saský pohár. Hráči Plauenu si chtěli splnit sen dvojníka (ligu i pohár). Do cesty se jim postavil tým EHV Aue.

Finále Sachsenpokalu se z hlediska dramatu nedalo překonat. Po řádné hrací době musel HC Unit Plauen nejen jednou, ale dokonce dvakrát do prodloužení proti juniorskému týmu EHV Aue a ani to k rozhodnutí nestačilo. Rozhodly až sedmimetrové hody.

HCE Unit Plauen – EHV Aue 28:28 (13:15), po prvním prodloužení 35:35, po druhém 39:39, po sedmičkách 44:42

Předzvěsti pro finále nebyly pro tým Plauenu nejlepší. Pravá křídla Dominik Pecek a Jan Faith nemohli z osobních důvodů svému týmu pomoci. Jan Kacin, Petr Jahn a Dominik Balin šli do zápasu potlučeni. Trenér Jan Richter tak musel vymyslet novou taktiku, která na začátku zápasu opravdu nevycházela. Obrana byla stabilní, ale v útoku dělali muži nezvykle mnoho chyb a nesrovnalostí. „Bylo na klucích znát nervozita a hráli na neznámých postech, což je trochu zpackalo,“ analyzoval trenér Jan Richter úvodní fázi, kdy celek zaostával o jeden nebo dva góly. V poločase to bylo 13:15 pro soupeře z Aue.

Po změně stran otočil hattrick centr David Zbirala. Brankami Maximiliana Krügera, Petra Jahna a opět Davida Zbirala dokázal celek otočit vývoj a jít do vedení 21:18. Po Dominiku Balinovi byl v té době mezi tyčemi Tim Hujer, který jako by předčil sám sebe. Ale Aue se nevzdal a stáhl rozdíl na 22:21.   Unit měl do konce 60minutové základní hrací doby k dobru jeden gól, ale Aue dokázal vyrovnat. Poslední střelu měla Unity, ale dopadla nad branku. Skóre po 60 minutách bylo 28:28. Šlo se tedy do dvou pětiminutových prodloužení.

Po prvním prodloužení byl na ukazateli stav 35:35. Podle regulí nastalo další prodloužení. „Viděl jsem, že moji hráči jsou nervózní. Teď už to bylo o hlavě a bezpodmínečné vůli vyhrát,“ vysvětlil trenér Jan Richter. Druhé prodloužení nic nerozhodlo – 39:39.

Rozhodnutí mělo padnout po sedmimetrových hodech. „Sedmimetrové hody jsou nejnevděčnějším způsobem, jak určit vítěze. Je to mentální hra,“ řekl asistent trenéra Heiko Schuster. Oba týmy byly po 80 minutách hry na konci svých sil. Nejprve se vedení ujal kapitán týmu Maximilian Krüger a skóroval. Následně byli úspěšní i David Zbiral, Petr Linhart a Kevin Model, stejně jako Auer Schützen. Poté se rozhodujícím zákrokem prosadil gólman Dominik Balin a střelu proměnil ve vítězství 44:42 skutečně zraněný Jan Kacin.

HC Unit Plauen byl po 23 letech opět korunován dvojnásobným vítězem Sachsenmeisteru a Sachsenpokalu. S 27 výhrami z 27 zápasů v jedné sezóně se tým konečně zapsal do historických knih saské házené.

Sestava a branky HCE Plauen: Balin, Hujer, Pour – Květoň (2), Model (4/1), Gemeinhardt, Krüger (12/1), Linhart (15/3), Kacin (1/1), Jahn (1), Zbiral (8/1), Siri (1), trenér: Jan Richter, asistent trenéra: Heiko Schuster, manažer týmu: Bernd Grimm, fyzioterapeut: Christian Ulbricht (Josef Tůma – foto: HC Unit)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)