HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Ondřej Zdráhala novým prezidentem Českého svazu házené

Novým prezidentem Českého svazu házené je Ondřej Zdráhala

Historicky první mimořádná volební Konference ČSH, která proběhla on-line formou, zvolila do čela Českého svazu házené pana Mgr. Ondřeje Zdráhalu a sedmičlennou Exekutivu

Novým prezidentem Českého svazu házené je Ondřej Zdráhala

„Děkuji všem zástupcům ČSH za účast a jejich rozhodnutí. Tento krok vidím jako nový začátek pro českou házenou a věřím, že společně dokážeme házenou nasměřovat tím správným směrem. Nedomnívám se, že minulé vedení činilo všechny kroky špatně a děkuji odcházejícímu vedení za to, že Český svaz házené stabilizovalo. My můžeme přijít s čistým štítem a začít řešit věci, které jsem se členy hnutí ve své předvolební kampani probíral. Děkuji za vaši volbu a těším se na práci pro Český svaz házené,“ řekl bezprostředně po svém zvolení delegátům mimořádné Konference ČSH nově zvolený prezident Ondřej Zdráhala.

Na pozici prezidenta/prezidentky ČSH kandidovali tři kandidáti: slečna Ilona Hapková a pánové Jan Schneider a Ondřej Zdráhala. K volbě prezidenta/prezidentky ČSH se v prvním kole přihlásilo 144 oprávněných delegátů s hlasem rozhodujícím. Z nich 37 udělilo svůj hlas slečně Iloně Hapkové, 58 panu Janu Schneiderovi a 49 Ondřeji Zdráhalovi.

Jelikož žádný z kandidátů nedosáhl v prvním kole nadpoloviční většiny hlasů, postoupila volba prezidenta ČSH do druhého kola, do kterého postoupili pánové Ondřej Zdráhala a Jan Schneider jako kandidáti, kteří v prvním kole získali více hlasů než třetí kandidátka.

Ve druhém kole hlasovalo 138 delegátů, pan Jan Schneider získal 63 hlasů, Ondřej Zdráhala 75 hlasů. Ziskem nadpoloviční většiny hlasů byl zvolen novým prezidentem Českého svazu házené.

Delegáti Konference ČSH dne 13. března 2021 rovněž volili osmičlennou Exekutivu. Ve dvoukolové volbě uspělo nakonec sedm kandidátů, kteří získali nadpoloviční počet hlasů. Zvoleni byli pan Radek Flajsar (110 hlasů), pan Radek Beneš (86 hlasů), paní Gabriela Gabrielová (91 hlasů), pan Jiří Opava (99 hlasů), pan Daniel Novotný (95 hlasů), pan Jan Schneider (92 hlasů) a pan Jan Štochl (104 hlasů).

Konference ČSH rovněž zvolila členy Kontrolní komise a členy Odvolací komise ČSH. V případě volby členů Kontrolní komise byli v prvním kole zvoleni všichni uchazeči, a to pan Róbert Miček, pan Petr Hostaša, pan Robert Filip, paní Zuzana Svobodová a pan Jaromír Vanča. Do Odvolací komise byli zvoleni pánové Marek Babák, Lubomír Kavka a Dominik Lukács. (ČSH)

Facebook Comments

Napsat komentář