Odchovanci Jiskry Zruč nad Sázavou Martin Felis a David Korel proti sobě nastoupili v Kutné Hoře

Sparta Kutná Hora přišla o domácí neporazitelnost

Odchovanci Jiskry Zruč nad Sázavou Martin Felis a David Korel proti sobě nastoupili ve Sportovní hale Klimeška – Martin za Spartu, David za Slávii

Kutná Hora – V neděli 27. února měl tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu mistrovské utkání 14. kola 2. ligy mužů JV-Čechy, ve kterém přivítal od 17 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici zkušeného soupeře, tým HK Slavia Praha.

Podzimní vzájemné utkání v Praze skončilo vítězstvím Slavie 31:27, po poločasovém vedení domácích 17:12. Jarní část zahájila Slavia vítězstvím 29:24 na hřišti Lokomotivy Vršovice, před týdnem doma prohrála s vedoucím Novým Veselím B 24:31, když v poločase ještě 14:13 vedla. A v průběžné tabulce byla před nedělním utkáním na 8. místě o pouhý bod za sedmou Spartou.

Sparta Kutná Hora – HK Slavia Praha 32:35 (12:17)

Sestava a branky: Filip, Šimáně, Valeš – Novák 8, Hovorka 6, Jeníček 6, Klouček 4, Budiš 2, Felis 2, D. Polívka 2, P. Polívka 2, Falge 1 a Špaček. Trenér: Šnajdr Vít. Napomínání: 1 – 0, vyloučení: 1 – 2, sedmičky: 3/3 – 2/2, rozhodčí: J. Švadlena – R. Švadlena,  diváci: 45.

Co dodat na závěr? Sparta poprvé v sezóně doma prohrála, což sice není tragédie, avšak po dost špatném výkonu. Navíc se jí značně rozšířila marodka. Na druhou stranu, v utkání patřili k nejlepším hráčům i střelcům dva dorostenci, Filipové Novák a Klouček. Zvláště prvně jmenovaný měl střelecký den. Tak jen tak dál. Nyní uvidíme, v jaké sestavě vůbec tým nastoupí v neděli v utkání proti tvrdě hrající Jiskře Havlíčkův Brod. Od toho se tam bude určitě odvíjet konečný výsledek.

Další program:

K utkání 15. kola 2. ligy mužů JVČ zajíždí tým Sparty Kutná Hora v neděli 6. března do Havlíčkova Brodu, kde od 17 hodin nastoupí ve sportovní hale proti týmu TJ Jiskra Havlíčkův Brod. (Alois Salák ml., Josef Tůma – foto: Alois Salák, Michal Havránek)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)