HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Novoveselské soustředění v Rakousku i s odchovanci Jiskry Janem Tůmou a Matějem Karbanem

Mladší dorost Nového Veselí na soustředění v rakouském Eggenburgu

Tým mladších dorostenců Sokola Nového Veselí absolvoval v termínu od 2. do 7. srpna 2021 soustředění v rakouském Eggenburgu, s týmem odcestovali i zručští odchovanci Jan Tůma a Matěj Karban

Eggenburg, Zruč nad Sázavou – Tým mladších dorostenců vyrazil v rámci své letní přípravy na soustředění do rakouského Eggenburgu. Během šestidenního soustředění je čekala řada herních tréninků, včetně kondiční či silové přípravy. Na závěr soustředění se střetli novoveselští hráči s místním týmem žen, který nastupuje v nejvyšší rakouské soutěži.

Jak hodnotí soustředění hlavní trenér mladších dorostenců Róbert Barta?

„Soustředění v Eggenburgu můžu hodnotit pozitivně. Pobývali jsme ve velice příjemném prostředí. Ubytování jsme měli zabezpečené kousek od haly v historickém centru Eggenburgu, které si nás získalo svou sympatickou atmosférou. Součástí haly byla i posilovna, což rovněž zajišťovalo kvalitní tréninkový proces. Zmínit musím i útulné místní koupaliště, které jsme měli možnost využít v rámci regenerace a psychohygieny. Celkově si myslím, že změna prostředí nám pomohla, kluci se snažili odvádět dobrou a poctivou práci. Únava gradovala každým dnem. Jak už to na soustředění bývá, nejvíc práce měli hráči a fyzioterapeutka, která měla hlavní zásluhu na tom, že i poslední den byl každý hráč k dispozici (tedy až na jednu výjimku).

Předposlední den jsme odehráli náš první přípravný zápas v této sezóně proti místním ženám z nejvyšší rakouské soutěže. Utkání určitě splnilo naše očekávání. Hrálo se ve vysokém tempu a po více než měsíci jsme opět zažili zápasovou atmosféru. Samozřejmě chyby se našly, ale v této části přípravy je to normální. Hlavní bylo, že kluci měli obrovskou energii a do zápasu dali všechno.

Splnit naplánovaný tréninkový objem na soustředění je důležité. Díky podmínkám, které jsme měli v Eggenburgu a nápomocným a ochotným lidem kolem klubu, jsme museli minimálně improvizovat. Určitě se do Eggenburgu rádi vrátíme, když budeme mít znovu tuto příležitost.“ (nov, jot – foto: Sokol Nové Veselí)

FOTOREPORTÁŽ NA RAJČETI ZDE: (kliknout na foto, poté prohlížet pomocí šipek nebo dát foto v levém horním rohu na celou stránku a spustit prezentaci)

Facebook Comments

Napsat komentář