HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Novoveselské soustředění v Rakousku i s odchovancem Jiskry Štěpánem Mikšíkem

Mladší dorost Nového Veselí na soustředění v rakouském Eggenburgu

Stejně jako tým mladších dorostenců absolvovali i starší dorostenci Nového Veselí téměř týdenní soustředění v rámci své letní přípravy v rakouském Eggenburgu. S týmem odcestoval i zručský odchovanec Štěpán Mikšík (na horním snímku třetí dole zleva)

Eggenburg, Zruč nad Sázavou – V rámci šestidenního soustředění je čekala řada herních tréninků, včetně kondiční či silové přípravy, ale i oddech a zasloužená regenerace na místním koupališti. Hned na úvod soustředění se novoveselský tým střetl s domácím týmem mužů a v utkání zvítězil o dvě branky. Na závěr pak došlo ještě na jedno přátelské utkání a to s B -týmem mužů z Kremsu. I tento zápas skončil vítězně – 27:25 pro starší dorost Nového Veselí.

Jak hodnotí soustředění hlavní trenér starších dorostenců Jan Běloch:

„S družstvem staršího dorostu jsme vystřídali mladší spoluhráče na tréninkovém kempu v rakouském Eggenburgu, kde jsme strávili šest tréninkových dní. V průběhu týdne jsme absolvovali tři silové tréninky, osm herních a dvě přípravná utkání.

Hned po příjezdu jsme ve velké únavě z předchozí přípravy absolvovali první utkání proti týmu domácích mužů, kteří měli v nohou také velké množství tréninků. Z logických důvodů utkání nemělo vysokou úroveň, a tak jsme i přes výhru o dvě branky nemohli být s naším výkonem spokojeni. V průběhu týdne jsme trošku polevili z fyzické náročnosti tréninků, ale o to více jsme dbali na taktiku a techniku provedení. Po pondělní návštěvě koupaliště bylo vidět, že jsme ze sebe setřásli největší únavu a kvalita tréninků šla nahoru. Poslední den jsme se poměřili s velmi kvalitním B-týmem mužů Kremsu, který je složen z několika starších hráčů, a zbytek týmu jsou starší dorostenci. Utkání mělo od úvodu velkou energii a bylo k vidění o mnoho lepší představení než v zápase na úvod tréninkového kempu. Dokázali jsme nakonec zvítězit o dvě branky a nastavili jsme si pěkný odrazový můstek do sezóny, který je výzvou, abychom ho neustále posouvali dopředu.

Tréninkový kemp celkově hodnotím pozitivně. Měli jsme pěkné ubytování v příjemném městě. Domácí nám připravili parádní tréninkové podmínky a v kombinaci s výbornou stravou jsme se tak mohli plně věnovat tréninkové procesu. Za to jim plně děkujeme a doufáme, že naše spolupráce bude nadále pokračovat.“ (jab, jot – foto: Nové Veselí)

Facebook Comments

Napsat komentář