HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Nouzový stav skončil, sport včetně házené však nadále trpí

Nouzový stav skončil, sport včetně házené však nadále trpí !!!

V pondělí  12. 4. 2021 skončil po dlouhé době nouzový stav (platil od 5. října 2020), větší rozvolnění sportovních aktivit je však stále jaksi v nedohlednu …

V pátek 9. 4. 2021 sice nový ministr zdravotnictví kde koho navnadil, když oznámil, že na venkovních sportovištích bude moci trénovat až 20 lidí bez roušek či testů, příští den to však dementoval a prý že se bude moci sportovat pouze ve dvou??

,,Ještě v pátek to byl o 20 lidí, v sobotu už jen dva a teď pro změnu 12 rozdělených do šesti dvoučlenných skupinek. Amatérský sport dostal v pondělí od vlády částečně zelenou, ovšem za podmínky, že mezi zmíněnými skupinkami bude desetimetrový rozestup. To vše pouze venku, uvnitř ne. Roušky ani negativní testy sportovci nepotřebují.“ (ros)

No a v pondělí vláda na doporučení expertů mírně rozvolnila pravidla pro sport, venku může být najednou až 6 dvoučlenných skupin s rozestupy 10 metrů. Takže jaksi blázinec na druhou !!!

,,Každé prolínání lidí může zvýšit riziko přenosu. Ale nerozumím, proč někde stačí rozestupy dva metry a jinde se požaduje 10 metrů, když v tramvaji nebo u zeleniny v supermarketu to není ani metr. „ (Jan Boháč, generální sekretář České unie sportu)

A co to pro nás tedy vůbec znamená? Při současném mizerném počasí nic moc. Pořádný smysluplný trénink s míčem nepřichází moc do úvahy, už s ohledem na to, že hráči míč – s výjimkou pár dní v prosinci – od poloviny října neměli v ruce. Tak uvidíme, co nám příští dny či týdny počasí a také vládní veletoče vůbec dovolí. (pev, jot)

Facebook Comments

Napsat komentář