Mladší žáci Jiskry odehráli čtvrté kolo Středočeské ligy házené

Mladší žáci Jiskry odehráli ve Sportovní hale v Bělé pod Bezdězem tři utkání bez počítání skóre

Turnaje se zúčastnily čtyři celky – TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, Spartak Příbram, Sokol Úvaly A, Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá pod Bezdězem – Místní oddíl Sokol uspořádal ve sportovní hale  čtvrtý podzimní mistrovský turnaj Středočeské ligy mladších žáků.

V letošním ročníku 2021/22 žákovské kategorie startuje čtrnáct celků – Jiskra Zruč nad Sázavou, Sparta Kutná Hora A, Sparta Kutná Hora B, AŠ Mladá Boleslav, Házená Mělník, Házená Poděbrady, Sokol Kostelec nad Labem, Sokol Vršovice A, Spartak Příbram, Sokol Bělá pod Bezdězem dívky, Sokol Úvaly A, Sokol Úvaly B, Sokol Vršovice B, TJ Turnov.

Ve sportovní hale se utkaly čtyři týmy – TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, Spartak Příbram, Sokol Úvaly A, Sokol Bělá pod Bezdězem. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba při pěti týmech byla 2 x 15 minut / plus 5 minut přestávka.

Soutěž se hraje turnajovým způsobem. V nich se jednotlivá utkání hrají bez počítání skóre a výsledků, bez vyhlašování umístění a pořadí.

Zápasy Jiskry (bez skóre):

Spartak Příbram – Jiskra Zruč nad Sázavou

Sokol Úvaly A – Jiskra Zruč nad Sázavou

Jiskra Zruč nad Sázavou – Sokol Bělá pod Bezdězem

Lukáš Kafka, vedoucí týmu: ,,Na turnaji jsme měli možnost si vyzkoušet hru se silnějšími soupeři než minule v Kutné Hoře. Kluky to zaskočilo a po pár nepovedených šancích se jejich usmáté obličeje změnily na naštvané, což se v autobuse při odjezdu domů změnilo. Věřím, že kluci si to příště více užijí.

Díky oslabenému mužstvu (nemoc či jiný kroužek) dostali větší možnost se ukázat hráči, kteří jinak moc nehrají. Jejich hra nám udělala radost a někteří si dali svůj první gól a s úsměvem odjížděli domů.“

Sestava Jiskry: Matěj Dudák – Matěj Kirňák, Dominik Bernard, Jiří Edr, Tobiáš Sixta, Martin Surmay, Lukáš Budínský, Le Hai Dang, Petr Vejmělka, Patrik Forejt, Štěpán Mach, Matyáš Tvrdík. Trenér: Jan Svoboda. Vedoucí týmu: Lukáš Kafka. (Josef Tůma, foto: Jiří Forejt)