Mladší dorost Nového Veselí se představil na turnaji v Polsku a skončil na pátém místě

HÁZENÁ MLADŠÍ DOROST – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | Mladší dorost Nového Veselí se představil na turnaji v Polsku a skončil na pátém místě

Turnaje v Polsku se zúčastnil i zručský hráč v barvách Nového Veselí Matěj Karban

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Plock, Zruč nad Sázavou – Tým mladších dorostenců Nového Veselí se o víkendu 16. až 18. června 2023 zúčastnil mezinárodního turnaje Orlen Paliva Kia Cup 2023 v polském Plocku. V kategorii mladšího dorostu nastoupilo šest polských a dva české týmy (Sokol Nové Veselí a SKKP Handball Brno).

Zápas o 5. – 6. místo: TJ Sokol Nové Veselí – MLKS Czarni Olecko 38:28

Mladší dorostenci Sokola Nové Veselí tak skončili ve své kategorii na celkovém 5. místě.

Z Polska si odvezli zlaté medaile mladší dorostenci SKKP Handball Brno, dorostenci v Płocku nepoznali hořkost porážky.

Pořadí: 1. SKKP Handball Brno, 2. UKPR Agrykola Warszawa, 3. SKF ORLEN Wisła Płock 06, 4. SMS Płock, 5. TJ Sokol Nové Veselí, 6. MLKS Czarni Olecko, 7. KS Warszawianka, 8. SKF ORLEN Wisła Płock 07

Sestava NVJurek, Pleva – Horáček, Finsterle, Kakač, Karban, Kourek, O. Navrátil, Němec, Danihel, Vaněk, Lenert, Přerovský, Světlík.

Hlavní trenér Róbert Barta shrnul výkony našeho týmu„V první řadě musím říct, že si moc vážíme možnosti spolupráce s takovým předním polským klubem, jako je Wisla Plock, i proto jsme velmi rádi, že jsme mohli tento třídenní turnaj pořádaný pro kategorie starších žáků a mladšího dorostu absolvovat. Co se týká samotného turnaje, tedy jeho termínu, je to trošku netradiční termín, neboť každý už se vlastně soustředí na další sezonu. Navzdory tomu jsme tuto možnost využili. Příprava byla trošku obtížnější, protože u nás v hale momentálně probíhá rekonstrukce palubovky, a neměli jsme tak tolik možností se věnovat házené. Bohužel absence házenkářských tréninků se projevila hlavně v prvním zápase, který jsme nezvládli hlavně v obranné fázi hry. Nedokázali jsme se adaptovat na netradiční styl soupeře. Během turnaje byly naše výkony lepší a lepší, od zápasu k zápasu, což nás určitě potěšilo. Myslím si, že hlavně výsledky posledních dvou zápasů, kdy se hrálo o umístění, ukázaly, že jsme měli na to zajistit si místo v zápasech o medaile. Bohužel jsme zaváhali ve skupině.“ (Josef Tůma, SNV – foto: Orlen Plock)