HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Krajské kolo házenkářského desetiboje chlapců a dívek v Kutné Hoře

HÁZENÁ MLADŠÍ ŽÁCI – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | V neděli 14. ledna uspořádal Středočeský krajský svaz házené ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici v Kutné Hoře krajské kolo házenkářského desetiboje chlapců a dívek

Na desetiboj odjela Jiskra s osmi hráči: Tobiáš Sixta, Felix Pustka, Patrik Jelínek, Dan Hoang, Mykola Shkrobanets, Štěpán Mach, Dominik Kubín, Kryštof Hrabánek

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Kutná Hora – Házenkářský desetiboj je výhradně vypisován pouze pro kategorii mladších žáků a přes krajské a regionální kvalifikace postupuje následně 10 nejlepších týmů na mistrovství ČR. Samotné MČR je dvoudenní turnaj, ve kterém je nutné absolvovat deset – s házenou úzce spojených disciplín: utkání v házené s nařízenou osobní obranou, střelba shot-outů, utkání v házené, aktivita hráčů, hod míčem na dálku, odraz snožmo, rychlý běh 2×15 metrů, přesná střelba, překážková dráha a fair play.

Nedělního krajského kola se v Kutné Hoře zúčastnilo 5 týmů chlapeckých – Házená Mělník, Jiskra Zruč nad Sázavou, Sokol Bělá pod Bezdězem, Sokol Úvaly, Sparta Kutná Hora a 2 týmy dívčí – Házená Mělník a Sokol Bělá pod Bezdězem.

Všechny zúčastněné týmy zde musely absolvovat 10 disciplín pouze v jeden den, proto to bylo pro všechny účastníky těžší a náročnější. S ohledem na to bylo vedením soutěže rozhodnuto o vynechání jedné z disciplín – překážkové dráhy. Postupně byly na programu disciplíny: hod míčem do dálky, skok do dálky, rychlý běh 2×15 m, rychlost střelby, utkání s povinnou osobní obranou, shoot-outy, utkání normální, aktivita a fair-play.

Výkony všech hráčů se poté započítávaly do bodování jednotlivých týmů, stejně jako výsledky ze samostatných utkání a z toho následně vzešlo konečné pořadí nedělní kvalifikace.

V chlapecké kategorii bylo první trio družstev velice vyrovnané, nakonec se celkovým vítězem celodenního soutěžení se ziskem 26 bodů stal tým Sparty Kutná Hora. Druhé místo obsadil se ziskem 25 bodů okresní rival Jiskra Zruč nad Sázavou a se stejným bodovým ziskem Sokol Úvaly. S výrazným odstupem, se ziskem 11 bodů obsadil čtvrté místo tým Házená Mělník, pátý se ziskem 4 bodů skončil Sokol Bělá pod Bezdězem.

Pořadí: Sparta Kutná Hora 26 bodů, 2. Jiskra Zruč nad Sázavou 25 bodů, 3. Sokol Úvaly 25 bodů, 4. Házená Mělník 11 bodů, 5. Sokol Bělá pod Bezdězem 4 body

Sestava Jiskry: Tobiáš Sixta, Felix Pustka, Patrik Jelínek, Dan Hoang, Mykola Shkrobanets, Štěpán Mach, Dominik Kubín, Kryštof Hrabánek

V dívčí kategorii se o vítězství podělily oba týmy – Bělá i Mělník získaly stejně po pěti bodech.

Domácí tým mladších žáků Sparty Kutná Hora tedy dosáhl dost překvapivě, ale zaslouženě na celkové vítězství a společně s družstvem Sokol Úvaly postoupil do regionální kvalifikace, která se uskuteční 9. března 2024 v Kolíně. Tam by se měl utkat o postup na MČR s vítězi krajských kvalifikací z pardubického, královéhradeckého a libereckého kraje.

Pozn.: Jiskra Zruč nad Sázavou skončila v desetiboji druhá se stejným počtem bodů jako Úvaly, o postupu Úval do regionální kvalifikace však rozhodla disciplína fair-play (Jiskra čtvrtá z pěti týmů, Sokol třetí)

PS: Ve fotogalerii je možné si prohlédnout na jednotlivých fotografiích, jak si vedli zručští házenkáři v házenkářském desetiboji v Kutné Hoře – jednotlivci v různých disciplínách, družstva v házené, družstva celkově, aj. (Alois Salák ml., Josef Tůma, Václav Starý – foto: Jolana Čábelková)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)

Facebook Comments

Napsat komentář