HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Junioři ČR s Alešem Dolejším jsou v semifinále

Junioři ČR přejeli pobaltského soka a čeká je semifinále s Holandskem

Zruč nad Sázavou má na světovém šampionátu juniorů své zastoupení na levém křídle, je jím odchovanec oddílu házené Jiskry Aleš Dolejší (v současnosti hráč extraligy HBC Jičín)

Výborná práce! Junioři po bojovce s Bulharskem přejeli Lotyšsko jednoznačně o třiadvacet gólů 43:20. Díky dalším dvěma bodům slaví první místo ve skupině A a zároveň také postup do semifinále, kde se utkají s Nizozemskem (sobota 9. července od 16:30). Všechny zápasy vysílá EHF TV.

Varna (Bulharsko)  – Junioři rozjeli ve svém posledním vystoupení ve skupině A na Championshipu gólovou smršť. Zkraje desáté minuty zvyšoval Adam Tomášek už na 9:2, rovnoměrné navyšování rozdílu ve skóre trvalo až do konce první půle, kterou uzavřely branky Daniela Sovy a Pavla Bajera. Češi vedli pohodlně 20:10 a mířili za dvěma body.

Po pauze přišla navíc šňůra branek Sovy, Mazurka, Ježka, Bajera a i gólmana Grabemanna, který zvyšoval už na 29:13. Jednoznačnou záležitost uzavřel trefou na 43:20 Mathias Choleva. Fantastickou práci odvedli také čeští brankáři, Lotyši završili duel se 42% úspěšností střelby. Šest branek vstřelil Mořkovský a Rumian, pět gólů dali Bajer s Mazurkem, čtyřikrát se trefil také Choleva. Alespoň jednu branku vstřelilo hned patnáct hráčů.

„Jsem spokojený s výkonem i výsledkem. Ukázali jsme své možnosti. Doufám, že nešlo o poslední ukázku toho, že jsme schopni hrát koncentrovaně na úrovni. Vyrovnali jsme se s obranou 6 na 7, to mě potěšilo. Na to jsme se připravovali. Všichni, kteří se dostali na hřiště, předvedli dobrý výkon. Jen tak dál. Jdeme se připravovat na Holanďany,“ komentoval trenér Pavel Pauza.

O finále si junioři zahrají s Nizozemskem v sobotu 9. července od 16:30. Duel můžete sledovat na EHF TV.

Česko – Lotyšsko 43:20 (20:10)

Česko: Bartoš, Grabemann (1) – Choleva (4), Rakouský J. (2), Rakouský M. (2), Mořkovský (6), Bajer (5), Dolejší, Havran (3), Sova (3), Mazurek (5), Galia (1), Tomášek (2), Kolečkář (1), Grabemann (1), Ježek (2), Rumian (6)

Lotyšsko: Ozolins, Usans (1), Krumins (1), Serafimovics (3), Bors, Suharevs, Kalnins (5), Malahovs (1), Reinholds, Geislers (5), Juzups, Rogonovs (2), Kazlovskis (1), Grebennikovs (1), Putra, Lagzda (jot, čsh – ilustrační foto: Hana Vrbková)

Facebook Comments

Napsat komentář