HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Házenkářský sportovní tábor 2022 U Starého rybníka ve Zbraslavicích je již minulostí

Házenkářský sportovní tábor U Starého rybníka ve Zbraslavicích je již minulostí

Soustředění mladých házenkářů Jiskry se vydařilo

Zbraslavice – Oddíl házené Jiskry uspořádal v prvním srpnovém týdnu sportovní tábor pro svá mládežnická družstva. Jednalo se o šestý ročník, tábor byl sedmidenní a účastnilo se ho 33 dětí a 7 trenérů.

Václav Starý, organizační pracovník oddílu: ,,Ke Starému rybníku jsme se po dobré zkušenosti vrátili zase po roce a chceme se tam vrátit i v roce příštím, tentokrát ale v pozdějším termínu.“

Areál U starého rybníka nabízí spoustu zajímavých aktivit, kterými jsou třípatrové centrum vysokých lan, lezecká stěna, lukostřelba atd. Počasí bylo letos velmi vhodné ke koupání. V areálu se nachází pláž s molem a loděnicí a zde si děti užívaly vodní radovánky včetně jízdy na nafukovacích kajacích, paddleboardech a nafukovacích člunech. Hodně také využívaly zdejší trampolínu.

Další výhodou areálu jsou tři tělocvičny a nedaleká sportovní hala základní školy ve Zbraslavicích. Takže za nepřízně počasí se dá klidně v suchu třikrát denně trénovat.

Co na zručském kempu nikdy nechybělo, je jízdní kolo. Lesy v okolí Zbraslavic nabízí příznivé profily tratí na zpevněných lesních cestách, kde nejezdí žádná auta, a tak i s těmi nejmenšími není problém ujet 20 km za odpoledne. Oblíbenými cíli byly rozhledna v Bohdanči, přehrada Malešov, vodní nádrž Vrchlice, okolí Štipoklas, rybník Vidlák, hrad Sion nebo zmrzlina v Černínech. Ve volném dnu navštívili starší házenkáři bazén v Kutné Hoře a motokáry. Starší žáci a mladší dorostenci ujeli i 40 km za odpoledne, a tak důležitou výbavou trenérů v této kategorii bylo elektrokolo, jízdní řád vlaků a servisní vozidlo.

Na závěr tábora nechybělo opékání buřtů.

Jindřich Pustka, předseda oddílu: ,,Poděkování si zaslouží trenéři Martin Hejl, Lukáš Kafka, Karel Růžička, Václav Starý, Michal Havránek, Jan Svoboda a i já. Gratulace patří především všem těm nejmenším dětem, které byly poprvé týden bez svých rodičů. Ještě hůře to nesly jejich maminky.“ (jot – foto: Josef Tůma, Lukáš Kafka, Kateřina Tůmová, Jan Svoboda, Michal Havránek)

FOTOREPORTÁŽ NA RAJČETI ZDE: (kliknout na foto, poté prohlížet pomocí šipek nebo dát foto v levém horním rohu na celou stránku a spustit prezentaci)

Facebook Comments

Napsat komentář