HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Házenkářský desetiboj mladších žáků v Kutné Hoře

Kvalifikace Házenkářského desetiboje mladších žáků v Kutné Hoře

Na desetiboj odjela Jiskra s deseti hráči: Tobiáš Sixta. Felix Pustka, Patrik Forejt, Michal Kováč, Matěj Dudák, Jaromír Zeman, Martin Surmay, Jan Smejkal, Jiří Edr, Lukáš Budínský

Kutná Hora – V sobotu 15. ledna 2022 uspořádal Středočeský krajský svaz házené ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici v Kutné Hoře kvalifikační turnaj „A“ skupiny středočeských týmů z kategorie mladších žáků v Házenkářském desetiboji.

Prvního kola středočeské kvalifikace se měla v Kutné Hoře zúčastnit čtveřice týmů, mající statut SpS – Jiskra Zruč nad Sázavou, Lions Hostivice, Sokol Úvaly a domácí Sparta Kutná Hora. Tým Hostivic však na poslední chvíli svou účast z důvodů karantény zrušil. A tak pouze trojice týmů – Kutná Hora, Úvaly a Zruč nad Sázavou si to mezi sebou rozdala o jedno postupové místo do Regionální kvalifikace, která se uskuteční 26. března v Mělníku za účasti dvou zástupců Středočeského, jednoho Libereckého a Ústeckého kraje. A z ní následně postupuje pouze vítěz na Mistrovství ČR.

Samotné MČR je dvoudenní turnaj, ve kterém je nutné absolvovat deset – s házenou úzce spojených disciplín – utkání v házené s nařízenou osobní obranou, střelba shot-outů, utkání v házené, aktivita hráčů, hod míčem na dálku, odraz snožmo, rychlý běh 2×15 metrů, přesná střelba, překážková dráha a fair play.

V sobotní kvalifikaci v Kutné Hoře musela trojice týmů absolvovat 10 disciplín pouze v jeden den, bylo to pro všechny účastníky těžší a náročnější. Postupně byl na programu: 1 – běh 2x15m, 2 – překážková dráha, 3 – pětiskok, 4 – hod míčem, 5 – střelba na přesnost, 6 – házená s povinnou osobní obranou, 7- házená se zákazem kombinované obrany, 8 – shoot-outy (trháky), 9 – fair-play a 10 – aktivita.

PS: Ve fotogalerii na rajčeti je možné si prohlédnout na jednotlivých fotografiích, jak si vedli zručští házenkáři v házenkářském desetiboji v Kutné Hoře – jednotlivci v různých disciplínách, družstva v házené, družstva celkově aj.

Vítězem celodenního soutěžení a postupujícím do Regionální kvalifikace se stal se ziskem 29 bodů tým Sokola Úvaly, druhá skončila se ziskem 22 bodů Jiskra Zruč nad Sázavou, třetí Sparta Kutná Hora získala 17 bodů.

Sestava Jiskry Zruč nad Sázavou: Tobiáš Sixta. Felix Pustka, Patrik Forejt, Michal Kováč, Matěj Dudák, Jaromír Zeman, Martin Surmay, Jan Smejkal, Jiří Edr, Lukáš Budínský. Trenéři: Jan Svoboda, Lukáš Kafka, Karel Růžička. (Petr Vobořil, Josef Tůma – foto: Jolana Čábelková, Jindřich Pustka, Karel Růžička)

FOTOREPORTÁŽ NA RAJČETI ZDE: (kliknout na foto, poté prohlížet pomocí šipek nebo dát foto v levém horním rohu na celou stránku a spustit prezentaci)

Facebook Comments

Napsat komentář