HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Házenkářská sedmička nejen hod v házené

Házenkářská sedmička nejen hod v házené

Sedmička, číslo charakteristické pro házenou. Sedm hráčů na hřišti, sedmimetrový hod specifický pro náš sport. Nově je ale také sedmička souborem důležitých bodů a námětů, jak společně můžeme rozvinout (nejen) mládežnickou házenou.

Co si představíte pod pojmem házenkářská sedmička?

Pod pojmem házenkářská sedmička si většina házenkářů i fanoušků házené představí 7 m hod, který je nařízen rozhodčím, při zmaření vyložené brankové příležitosti. Je to specifická součást našeho sportu a nelze jej zaměnit s jinými kolektivními sporty. Ale dnes se pravděpodobně ptáte na nový plakát, který vznikl v dílně nápadů Metodické komise (MK) ČSH.

Proč tedy vznikl plakát házenkářská sedmička?

S kolegy v MK jsme chtěli shrnout několik důležitých bodů, hesel, námětů či rad, které jsou všeobecně známé, bavíme se o nich, ale nejsou zatím jako celek v házené uchopeny. V jiných sportech nalezneme různá desatera. Chtěli jsme být specifičtí pro náš sport, proto jsme zvolili název „Házenkářská sedmička“ a vybrali pro každou kategorii 7 základních elementů.

Pro koho je plakát určen?

Nedílnou součástí výchovy každé hráčky a hráče jsou trenéři a rodiče. Proto zejména pro tyto kategorie jsme se snažili připravit klíčové body, které by bylo vhodné respektovat a řídit se jimi. Dlouhé hodiny jsme důkladně rozebírali a řešili každé slovo a větu, která má z našeho pohledu daleko hlubší myšlenku než jen obecně známá fráze. Zkuste se nad každým bodem zamyslet a představit si co se může dít, když se tak budete chovat, nebo to alespoň zkusíte. Doufáme, že tyto body budou námětem pro hráčky/hráče, trenéry a rodiče, přiblížením toho, co bychom si přáli naplnit, abychom si mohli společně náš sport užívat na palubovkách i mimo ně a posouvat házenou kupředu. (čsh)

Házenkářská sedmička

Facebook Comments

Napsat komentář