Házenkáři ZŠ ve Zruči nad Sázavou postoupili do národního finále Školského poháru 2023/24

HÁZENÁ ZŠ – ZPRAVODAJSTVÍ – FOTO | Házenkáři ZŠ ve Zruči nad Sázavou postoupili do národního finále Školského poháru 2023/24, které se hraje v Liberci

Trio zručských hráčů nastříleno soupeři 31 branek – Sixta 11, Kováč a Zeman po 10. Z družstva soupeře vynikl střelecky Březina – 15 gólů

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Zruč nad Sázavou – Ve Sportovní hale ve Zruči nad Sázavou se úterý 5. března 2024 uskutečnilo utkání v házené mezi ZŠ Zruč nad Sázavou a ZŠ Úvaly v rámci krajského kola celorepublikové soutěže AŠSK – Školský pohár 23/24 v házené. Pořadatel: TJ Jiskra ZRUČ n. S. – oddíl házené. Časový rozsah utkání: 2 x 25 minut + 10 minut poločasová přestávka.

ZŠ Zruč nad Sázavou – ZŠ Úvaly 37:31 (21:14)

Sestavy a branky:

ZŠ Zruč nad Sázavou: Dudák, Shrobanets – Sixta 11, Kováč 10, Zeman 10, Dan Hoang 3, Pustka 3, Mach, Forejt, Kubín, Debych. Trenér: Václav Starý. Vedoucí týmu: Jaroslav Zeman.

ZŠ Úvaly: Březina 15, Mach 5, Kopka 4, Mahdal 3, Adam 3, Bajtler 1, Digolean, Kukla, Kafuněk, Tourek, Králík. Vedoucí týmu: Ladislav Pokorný.

Průběh utkání: 10. minuta – 9:10, 20. minuta – 16:12, 25. minuta – 21:14, 35. minuta – 27:21, 40. minuta – 28:26, 45. minuta – 32:26, 50. minuta – 37:31.

Školský pohár (dříve Novinářský kalamář) je jednou z nejstarších soutěží pro mládež ve všech sportovních odvětví u nás. Založen byl již v roce 1971 a mnoho jeho účastníků později obléklo reprezentační dres. Jedná se o soutěž určenou školním týmům žáků 6. a 7. tříd základních škol.

Probojovat se do finálových kol soutěže je pro všechny účastníky náročnou výzvou, a tak cesta od okresních kol až po republikové finále vždy dávala a dává jistotu kvalitní házené v závěrečných bojích. Školský pohár jako soutěž školních družstev je jedním z hlavních pilířů celého systému projektů „Házená pro budoucnost“.

Pozn. red.: Národní finále soutěžního ročníku 2023/2024 se koná od 15. 5. do 17. 5. 2024 v Liberci.

(Josef Tůma – foto: Josef Tůma)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)