HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Házenkáři ze ZŠ Zruč nad Sázavou vyhráli úvodní turnaj KŠL

Úvodní turnaj 14. ročníku Kutnohorské školní ligy v kategorii 4. – 5. třídy vyhrála ZŠ Zruč nad Sázavou, stejná škola skončila na druhé příčce v kategorii 1. – 3. tříd

První turnaj 14. ročníku Kutnohorské školní ligy v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ Sparta Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje

Kutná Hora – Ve čtvrtek 10. listopadu 2022 se ve Sportovní hale BIOS v Puškinské ulici uskutečnil úvodním turnajem tradiční, v pořadí již 14. ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené 4+1. Letos se zapojilo celkem pět škol a všechny měly zastoupení v obou věkových kategoriích.

V kategorii 4. – 5. tříd zvítězila ZŠ Zruč nad Sázavou, když bez větších problémů vyhrála všechny čtyři utkání. Nejvíce branek zaznamenal Matěj Bělina, který se stal se 37 brankami nejlepším střelcem celého turnaje. O dva body zpět skončil na 2. místě tým ZŠ Žižkov, který jako jediný vítězné Zruči nad Sázavou dokázal přece jenom konkurovat. Zde byl nejlepším střelcem Ondra Lebeda, autor 26 branek. Na 3. místě skončila se ziskem čtyř bodů ZŠ Kamenná stezka, střelecky se zde nejvíce prosazoval Martin Trpišovský, autor více než poloviny všech branek celého týmu. Na 4. místě skončila se dvěma body ZŠ T. G. Masaryka, za kterou se brankově nejvíce prosazoval Leo Olyšar. A na 5. místě bez bodového zisku tentokrát skončila ZŠ Jana Palacha, za kterou se střelecky nejvíce dařilo dvojici Tomáš Brych – Tomáš Zdychynec.

Sestava a střelci branek ZŠ Zruč nad Sázavou (4. – 5. třída): Hrabánek – Bělina 37, Shkrobanets 24, Peroutková 22, Mach 15, V. Vorlíček 5 a Kubín 3. Trenér: Václav Starý. Vedoucí týmu: Karel Růžička.

Kategorii 1. -3. tříd jasně ovládl tým ZŠ Žižkov, který nejvíce branek nastřílel a nejméně inkasoval. Nejvíce branek dal David Pařízek, se 37 brankami nejlepší střelec celého turnaje. Na 2. místě skončil s dvoubodovou ztrátou tým ZŠ Zruč nad Sázavou, za který nastřílela nejvíce branek vyrovnaná dvojice Lukáš Lazar – Jakub Vorlíček. Na 3. místě skončil se ziskem čtyř bodů tým ZŠ Kamenná stezka, za kterou dal většinu branek Lukáš Zahradník. Čtvrté místo obsadil se ziskem dvou bodů tým ZŠ T. G. Masaryka, zde se střelecky nejvíce prosazovala dvojice Tomáš Peroutka – Luboš Lesák. Páté místo obsadil bez bodového zisku bodu tým ZŠ Jana Palacha, jehož nejlepším střelcem byl Michal Nehasil.

Sestava a střelci branek ZŠ Zruč nad Sázavou (1. – 3. třída): Lazar 16, J. Vorlíček 15, Kovařík 12, Vilimovský 7, Mareček 5, Vrána 3 a Staněk 1. Trenér: Václav Starý. Vedoucí týmu: Karel Růžička.

Program:

Druhý turnaj KŠL se bude konat za měsíc, ve čtvrtek 8. prosince 2022, opět to bude ve Sportovní hale BIOS v Puškinské ulici v Kutné Hoře. (Alois Salák ml., Josef Tůma – foto: Jolana Čábelková)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)

Facebook Comments

Napsat komentář