HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Házenkáři ze ZŠ Zruč nad Sázavou vyhráli i druhý turnaj KŠL

Druhý turnaj 14. ročníku Kutnohorské školní ligy v kategorii 4. – 5. třídy vyhrála opět ZŠ Zruč nad Sázavou, stejná škola skončila na druhé příčce v kategorii 1. – 3. tříd

Druhý turnaj 14. ročníku Kutnohorské školní ligy v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ Sparta Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje.

Kutná Hora – Ve čtvrtek 8. prosince 2022 se ve Sportovní hale BIOS v Puškinské ulici uskutečnil druhý turnaj 14. ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené 4+1. Letos se zapojilo celkem pět škol a všechny měly zastoupení v obou věkových kategoriích.

V kategorii 4. – 5. tříd zvítězila podruhé ZŠ Zruč nad Sázavou, opět bez ztráty bodu. Nejvíce branek nastřílela Jindra Peroutková, s 26 brankami nejlepší střelec celého turnaje. O dva body zpět skončil na 2. místě opět tým ZŠ Žižkov. Zde byl nejlepším střelcem Ondra Lebeda, autor 21 branek. Na 3. místě skončila se ziskem čtyř bodů ZŠ Jana Palacha, střelecky se zde nejvíce prosazoval Jan Čáp, autor více než poloviny všech branek svého týmu. Na 4. místě skončila se dvěma body ZŠ T. G. Masaryka, za kterou se brankově nejvíce prosazovala Lída Pěkná, autorka 17 branek. A na 5. místě bez bodového zisku skončila tentokrát ZŠ Kamenná stezka, za kterou nastřílel nejvíc branek Martin Trpišovský.

Sestava a střelci branek ZŠ Zruč nad Sázavou (4. – 5. třída): Hrabánek 3 – J. Peroutková  26, Kováč 24, Mach 12, Shkrobanets 11, Bělina 10, Tlach 5, Klečák 3 a V. Vorlíček. Trenér: Václav Starý. Vedoucí týmu: Karel Růžička.

———————————————————————————————–

Kategorii 1. – 3. tříd ovládl také podruhé celkem jasně tým ZŠ Žižkov. Nejlepší střelec soutěže – David Pařízek – tentokrát nasázel soupeřům 42 branek. Na 2. místě skončila s dvoubodovou ztrátou ZŠ Zruč nad Sázavou, za kterou nastřílela nejvíce branek Soňa Peroutková. Na 3. místě skončil se ziskem třech bodů tým ZŠ Jana Palacha, za kterou dal nejvíce branek Tobiáš Puklert. Čtvrté místo obsadil také se ziskem třech bodů tým ZŠ Kamenná stezka (při remíze s Palachovou horší rozdíl branek), zde se střelecky nejvíce prosazoval Lukáš Zahradník. A na 5. místě skončil bez bodového zisku bodu tým ZŠ T. G. Masaryka, jehož nejlepším střelcem byl Tomáš Peroutka.

Sestava a střelci branek ZŠ Zruč nad Sázavou (1. – 3. třída): S. Peroutková 16, Pánek 11, J. Vorlíček 11, Kovařík 7, Mareček 7, Lazar 3, J. Vilimovský 3, Staněk 2 a Vrána 1. Trenér: Václav Starý. Vedoucí týmu: Karel Růžička.

Výsledkový servis, tabulky, střelci (viz FOTO)

Program:

Třetí turnaj KŠL se bude konat až v příštím roce, v březnu 2023 (termín bude upřesněn) a opět to bude ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici. (Alois Salák ml., Josef Tůma – foto: Jolana Čábelková, Karel Růžička)

FOTOREPORTÁŽ NA RAJČETI ZDE: (kliknout na foto, poté prohlížet pomocí šipek nebo dát foto v levém horním rohu na celou stránku a spustit prezentaci)

FOTOGALERIE: (pro otevření každý obrázek 2x kliknout)

 

Facebook Comments

Napsat komentář