HÁZENÁ
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Házenkáři oslavili 80 let (druhá část)

Házenkáři oslavili 80 let (druhá část)

Zruč nad Sázavou – V době internetu a sociálních sítí je mezigenerační setkávání lidí spíše výjimkou. O to více je potěšující, když se na jednom místě sejdou děti, generace jejich rodičů, prarodičů a dokonce i praprarodičů a mají si co říci. Takovou událost jsme zažili v sobotu 2. července na házenkářském hřišti, kde se u příležitosti osmdesátého výročí fungování oddílu házené ve Zruči nad Sázavou sešli současné i bývalé hráčky a hráči zručské házené, a to jak té národní, tak i dnes častější mezinárodní.

Akci odstartoval generační turnaj, v němž se utkaly týmy složené z hráčů ve věkových kategoriích do 25-ti let, 26 až 45 let a tým nad 45 let, kde jako jediná žena nastoupila i nejlepší střelkyně sedmiček celého turnaje Lenka Moravcová. Na hřišti se tak mohli potkat dnešní úspěšní zručští dorostenci s hráči, kteří byli v této kategorii před padesáti lety. Výsledky sice nebyly tím nejdůležitějším, ale na většině hráčů bylo vidět, že prohrát nechtějí ani v těchto „přátelských“ utkáních.

Mezi jednotlivými zápasy si zahráli házenou i naši žáčci. Využili jsme jejich přítomnosti k tomu, abychom ocenili jejich nedávný úspěch, kdy na 20. ročníku turnaje MEGAMINI 2022 v Liberci nenašli mezi 28 týmy přemožitele a turnaj obsazený i celky, jejich muži hrají extraligu, vyhráli. Současně s tím jsme mohli poděkovat za neutuchající přízeň i těm, kteří s miniházenou začínali v době, kdy se tento sport ve Zruči začínal hrát, tedy v roce 1942.

Většina přítomných netrpělivě očekávala čtrnáctou hodinu, na kterou byla v programu avizovaná tajná svatba. Kvůli zranění jednoho ze svědků a problémům nevěsty s dohledáním svatebních šatů se začátek obřadu o několik desítek minut posunul. Následně přede mne coby oddávajícího předstoupil pan Jiří Jiskra s Jindřiškou Házenou a před svědky a svatebčany přislíbili, že zůstanou ve stavu manželském minimálně dalších 5 let.

V rámci programu jsme odvysílali i zdravici od Michala Suchánka, který se v televizním seriálu „Národní házená“ přiznal, že ve své bohaté házenkářské kariéře odehrál i sezónu za TJ Jiskra Zruč nad Sázavou. Ve zdravici nám popřál k osmdesátému výročí a krátce zavzpomínal na to, jak hrával naboso a sedmičky házel suchou dýní. Pak ještě udělal do Zruče kukuče a pozdravil mě coby trvďáčka – předsedu TJ Vrzáčka.

Jelikož se ten úžasný pohled na házenkářky a házenkáře všech generací, kteří si podupávají, prozpěvují či dokonce tancují na známé hity 60, 70 či 80 let nikdy neomrzí, slibuji, že s kamarády Jindrou, Jirkou, Dědkem, Matějem, Vencou, Martinem a doufám i dalšími za pět let opět něco spácháme tak, abychom si této skvělé atmosféry opět užili. (Pavel Vrzáček – foto: Josef Tůma)

Facebook Comments

Napsat komentář