Finále Školského poháru 2024 za účasti ZŠ Zruč nad Sázavou se hraje v Liberci

HÁZENÁ – AŠSK – ROZLOSOVÁNÍ – POZVÁNKA | Finále Školského poháru 2024 za účasti ZŠ Zruč nad Sázavou se hraje v Liberci

Na finálovém turnaji se v úvodním střetnutí utká zručská ZŠ s týmem ZŠ Náchod

Facebooky o házené: Sportovní ozvěny – JT a Joseph Thomans sport

Adresa: Dobiášova 851/5, Liberec

Termín: 15. – 17. května

PRAVIDLA A HRACÍ SYSTÉM TURNAJE:

1. Hraje se podle platných pravidel házené (6+1) vč. platné úpravy pravidel pro mládež, propozic turnaje a tohoto rozlosování.
  2. Družstvo tvoří max. 14 hráčů jedné školy a 2 vedoucí. Družstva nastupují v jednotných dresech s čísly. Každé družstvo musí mít k dispozici 2 sady dresů různých barev označených čísly. Při shodné barvě dresů mění dresy družstvo uvedené na 2. místě. Pokud družstvo náhradní sadu dresů nemá k dispozici, je povinno odehrát utkání v přidělených rozlišovacích dresech.
  3. Hrací systém: Družstva se utkají ve 2 základních skupinách (A, B) po 6 týmech, kde se hraje systémem každý s každým. Družstva, která se v základní skupině umístila na prvním a druhém místě, sehrají zápas křížem o postup do finále. Vítězové budou hrát utkání o 1. místo, poražené týmy sehrají utkání o 3. místo. Družstva, která se v základní skupině umístila na třetím a následujících místech, sehrají jen vzájemný zápas o 5., 7., 9, a 11. místo.
  4. Hrací doba: 2 x 12 minut s tříminutovou přestávkou v poločase. Hrací čas se nezastavuje, pouze v případě zranění a posouzení rozhodčího, že je to nezbytně nutné.
  5. Time-out: Každé družstvo má k dispozici 1 TTO v celém utkání (1 minuta).
  6. Vyloučení: 1 minuta.

Hrací míč: velikost 1 – hrací míče dodává pořadatel. Zákaz používání házenkářský lepidel a vosků na míče v průběhu turnaje (v hale je zakázáno lepení)!!!

1. Zákaz kombinované obrany: ve Školském poháru je zakázán systém kombinované obrany s výjimkou osobní obrany pivota.
  2. Hodnocení turnaje, určení pořadí:

Pořadí družstev v základní skupině určují tato kritéria:

1. a) vítězem základní skupiny se stává družstvo, které dosáhlo největšího počtu bodů,
  2. b) mají-li dvě nebo více družstev stejný počet bodů, rozhoduje o umístění:
  • větší počet bodů ze vzájemných utkání,
  • větší rozdíl branek ze vzájemných utkání,
  • větší počet vstřelených branek ze vzájemných utkání,
  • větší rozdíl branek ze všech utkání,
  • větší počet vstřelených branek ze všech utkání.
  • nebude-li podle těchto pravidel rozhodnuto, bude pořadí stanoveno losem.

Utkání o postup do finále a utkání o celkové umístění (o 1., 3., 5., 7., 9. a 11. místo):

• v případě nerozhodného výsledku v utkání následuje po novém losování série pěti 7m hodů. Prvních 5 hodů provedou různí hráči (nesmí se účastnit hráči, kteří byli na konci hrací doby vyloučeni nebo diskvalifikováni). Rozhodčí provedou losování a tým, který vyhraje los, si může vybrat, zda bude střílet jako první nebo jako druhý. Hráči střílejí každý jednou, týmy se ve střelbě pravidelně střídají. Bude-li skóre nerozhodné i po sérii 5 hodů z obou stran, bude střelba pokračovat v obráceném pořadí, a to formou jednotlivých 7m hodů až do rozhodnutí („náhlá smrt“). Šestý hod a všechny následující hody může provádět libovolný hráč týmu, a to i opakovaně (v extrémním případě – od 6. hodu může střílet za tým pouze jediný hráč).

Účastníci:

Skupina A: ZŠ a MŠ Jaroše – Louny, Masarykova ZŠ a MŠ – Velká Bystřice, ZŠ Bítovská – Praha, ZŠ Pohůrecká – České Budějovice, ZŠ a MŠ Polanka nad Odrou, ZŠ Dobiášova – Liberec

Skupina B: ZŠ Zruč nad Sázavou, ZŠ Školní – Velké Meziříčí,  ZŠ Bolevecká – Plzeň, ZŠ Újezd u Brna, ZŠ Zubří, ZŠ Komenského – Náchod